1 zł
2 600 000 zł
/3

BŁOCKI Włodzimierz (1885-1921)

Kościół św. Marka, 1911

autolitografia barwna, papier; 31 x 20,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Błocki 911;

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sycylijczyk, 1912

tempera, tektura; 46,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: WBłocki / 912.;
na odwrocie nalepka wystawowa z autorem, tytułem obrazu: Sycylijczyk, techniką, datą nadesłania 6.II. 1913 i nr 22097.

GÓRAL, 1916

akwarela, ślady ołówka, papier
31,8 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Błocki 916.

Przed lustrem (Pocałunek), 1916 r.

akwarela, gwasz, pastel/papier, 113 x 88 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.g.: 'WłBłocki . 916.'
na odwrociu opisany autorsko: 'WBłocki' oraz 'Pocałunek! | Cena. 1000 K.' oraz nalepka Komitetu Wystawy i Loteryi Dzieł Sztuki pod protektoratem arcyksięcia Karola Stefana i dwie inne papierowe nalepki

- T. Dobrowolski, Nowoczesne malarstwo polskie, t. III, Wrocław [i in.] 1964, s. 33

NA LEŚNEJ POLANIE

olej na kartonie, 27 x 31 cm,
sygnowany l.d. "WłBłocki".

Kościół św. Marka, 1911

Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

Sycylijczyk, 1912

Korowód postaci - maskarada

akwarela, tusz/papier, 77,4 x 66,3 cm
sygnowany p.d.: WBłocki [inicjały wiązane]

Kościół św. Marka, 1911

autolitografia barwna, papier;
34,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: WBłocki 911;

Polowy punkt sanitarny wojsk austrowęgierskich, 1915

olej, płótno; 65 x 86,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBłocki 915

Złote storczyki (Erotyki), po 1908

Teka 12 grafik o tematyce erotycznej; akwaforta, sucha igła mezzotinta; wym. plansz: 365 x 265 mm (kompozycje różnych formatach); nie sygn.; wśród prac znana kompozycja: Pocałunek i śmierć (akwaforta, sucha igła; wym.: 116 x 116 mm); całość we współcześnie wykonanej, naśladującej oryginalną; nakł. 50 egz. Bardzo rzadkie grafiki.

KOROWÓD POSTACI. MASKARADA

akwarela, tusz, papier
77,4 x 66,3 cm
sygn. p.d.: WBłocki [inicjały wiązane]

PORTRET PANA D., 1910

olej, płótno
77,5 x 63,8 cm
sygn. p.g.: WBłocki | 910 [inicjały wiązane]
na odwrocie malarski szkic: Portret młodej kobiety w kapeluszu, olej, czarna kredka
ponadto autorski napis kredką naniesiony odwrotnie w stosunku do kompozycji: WBłocki | Portret p. D. | 300 K

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Katalog Powszechnej Wystawie Sztuki Polskiej we Lwowie w 1900 w Pałacu Sztuki Plac Powystawowy od 22. maja 1910, Lwów 1910, s. nlb. nr kat. 33 [Portret p. D.].

Dzieci

olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
sygn. p. g.: WBłocki

Polowy punkt sanitarny wojsk austro-węgierskich, 1915

olej, płótno; 65 x 86,5 cm;

KOŚCIÓŁ ŚW. MARKA W KRAKOWIE, 1911

Autolitografia barwna; 317 x 210 mm
Sygnowana z płyty l.d.: WBłocki 911
Plansza z teki "Kraków 1911", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", W-wa 1994, poz. 13.

Dziewczyna obierająca ziemniaki

Olej, płótno, 90 x 75 cm,
sygn. l.d.: W Błocki [1]913

Na niedźwiedziej skórze, ok. 1914

Akwaforta, sucha igła; wym.: 100 x 158 mm; odbitka na pełnym arkuszu 344 x 284 mm; nie sygn.

Pajączek, ok. 1914

Akwaforta, sucha igła; wym.: 160 x 117 mm; odbitka na pełnym arkuszu 344 x 284 mm; nie sygn

Pocałunek i śmierć, 1908

Akwaforta, sucha igła; wym.: 116 x 116 mm; odbitka na pełnym arkuszu 344 x 284 mm; nie sygn.

/3
liczba obiektów: 58