1 zł
2 600 000 zł
/7

WANIEK Henryk (ur.1942 Oświęcim)

BEZ TYTUŁU, 1982

olej, płyta pilśniowa
51 x 72,5 cm
sygn. na odwr. na płycie: 72 [w ramce] | HENRYK WANIEK | SEPT. 1982

cena wywoławcza: Wykup abonament

Octave II

akwarela/papier, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany i opisany l.d.: ‘1987 Henryk Waniek OCTAVE II’

Ostatni dzień podróży dookoła świata, 2000

olej, płótno,
60 x 73 cm,
sygnowany na odwrocie: "OSTATNI DZIEŃ PODRÓŻY | DOKOŁA ŚWIATA | NOV 2000 | HENRYK WANIEK"

* Droit de suite

Templum Salomoni VIII, 2000

olej, płótno,
60,5 x 73,5 cm,
sygnowany na odwrocie: "HENRYK WANIEK | OCT 2000 | TEMPLVM SALOMONI VIII"

* Droit de suite

SIEDMIOPIĘTROWA GÓRA, 1989

olej, deska, 49,5 x 55 cm
sygn. na odwr.: HENRYK WANIEK | SIEDMIOPIĘTROWA GÓRA [w ramce] | .1989.

Kompozycja z drzewem, 1990 r.

akwarela/papier, 39,5 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'HENRYK WANIEK. FEB. 1990'

"Antypoda 2", 1990 r.

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'SEPT.1990. HENRYK WANIEK. ANTYPODA 2'

Podwójna wspinaczka, 1989

olej, płótno; 43x53 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: "HENRYK WANIEK | PODWÓJNA WSPINACZKA | THE TWOFOLD CLIMBING | 1989

*droit de suite

NIEBO, 1977

olej, płótno, przecięcie
50 x 60 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: 806 [w ramce] | HENRYK WANIEK | DEC. 1977 | NIEBO [w ramce]
poniżej po prawej: ABRA-MELIM | CAP. III. MAGIC SQ (6) | FOR DIVERS VISION IN FIRE | NASI | APIS | SIPA | ISAN; l.g.: 908 [w ramce]

Oczekiwanie, 2013

Akwarela
22,5 x 29,5 cm

Forward - Backward, 2014

Akwarela
22,5 x 29,5 cm

Cytat portretowy. Giorgione

Olej, płótno, sklejka, 28,5 x 24 cm,
sygn. na odwrocie

JEDNOKOŁOWY POJAZD WIEKUISTY, 1984

olej, płótno
50,5 x 61,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: SEPT - NOV 1984 914 [w ramce] | HENRYK WANIEK | JEDNOKOŁOWY POJAZD WIEKUISTY [w ramce]
na płótnie podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę, powyżej nr z podpisem, poniżej pieczątki parafka, na górnym krośnie trzy małe nalepki

Kompozycja z orłem

akwarela/papier, 36 x 49.50 cm, oprawiony

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

Afrodyta z piany, 1979 r.

akwarela, ołówek/papier, 49 x 71 cm
sygnowany i datowany p.d.: '372 ct. 1979 Henryk Waniek', opisany l.d.: 'AFRODYTA Z PIANY'

Kolekcja szkiców włoskich, 1976 r.

olej/płyta pilśniowa, 61 x 81,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'HENRYK WANIEK | JUL 1976 | 728 | KOLEKCJA SZKICÓW WŁOSKICH' oraz 'NA LICU CYTAT JANA SZKOTA ERIUGENY'

SYLVUM PHILOSOPHORUM, 1988

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. na odwr. na płótnie: Jul. 1988 | HENRYK WANIEK | SYLVUM PHILOSOPHORUM [w ramce]
nieczytelny stempel wywozowy [?]

WEJŚCIE DO OGRODU, 1977 - 1988

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: HENRYK WANIEK | 1977. JAN 1988 | WEJŚCIE DO OGRODU [w ramce]

Joan W - dyptyk

1. Joan W - th the Leg - olej, deska (prawdopodobnie drzwi kredensu, widoczna dekoracja
kwiatowa w snycerce), 45,5 x 42 cm; poniżej napis: JOAN W-Th the LEG;
2. Joan W - th Flowers - olej, deska (prawdopodobnie drzwi kredensu, widoczna dekoracja
kwiatowa w snycerce), 45,5 x 42 cm; poniżej napis: JOAN W-TH FLOWERS.

KLITKA

olej/płótno, 55 x 45,5 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: KLITKA | THE POOR ROOM | Henryk Waniek | w kwadracie 623

/7
liczba obiektów: 128