1 zł
2 600 000 zł

PRINCE Jean-Baptiste le (1734 - 1781)

Officier des Janissaires Polonois, 1771 r.

Oficer janczarów polskich, 1771 r.
akwaforta z akwatintą w sepii, sygn. i dat. na płycie l. d.: Le Prince 1771, wym. 20, 3 × 15,6 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Le Janissaire Polonois, 1770 r.

Janczar polski
akwaforta z akwatintą w sepii. sygn. i dat. na płycie l. d.: Le Prince 1770, wym. 17,5 × 13,2 cm

Kałmuk (Chalmuc), 1771

Akwatinta lawowana; wym.: 230 x 180 mm; sygn. pł. l.d.: Le Prince 1771. Odbitka obcięta bez szkody dla kompozycji, zachowany pełny odcisk płyty; naklejona narożnikowo na karton.
Lit.: Benezit, t. 6. Egzemplarz ze zbiorów F. Ścibałły. Uwaga! Grafika uważana jest za jedną z pierwszych, wykonanych w tej technice prac.

Żyd polski, 1765,

Akwaforta,
wym. komp.: 97 x 58 mm;
sygn. i dat. na płycie l.d.: Le Prince 1765. Lit.: Rastawiecki E., Słownik ryt. polskich, str. 249.

Le Marchand de Limonade, 1765

Akwaforta;
wym.: 215 x 178 mm;
sygn. pł. l.d.: Le Prince 1765.

Le Marchand de Pouleta, 1765

Akwaforta;
wym.: 215 x 178 mm;

JANCZAR POLSKI ("Le Janissaire Polonais") 1770

akwaforta z akwatintą, sepiowa, 20,5 x 16 cm, sygnowana l.d. "Le Prince 1770"

OFICER JANCZARÓW POLSKICH, 1771

akwaforta z akwatintą, sepiowa, 19,7 x 16 cm, sygnowana l.d. "Le Prince 1771. Tytuł: "Officier des Janissaires Polonais".Akwatinta jako technika jest wynalazkiem Le Prince`a

liczba obiektów: 9