PRAUSS Ryszard (1902 Kielce - 1955 Kielce)
ołówek, papier; 35,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis ołówkiem: Rouen. Brama.
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek na papierze, 35 x 22,5 cm, sygnowany na odwrocie "Ryszard Prauss".
Rysunek po profesjonalnej konserwacji, podklejony na bibułkę.
zestaw 4 rysunków, ołówek, papier,
około 20 x 27 cm, (w świetle oprawy)
rysunek, ołówek, papier; 16 x 20 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Prauss / 1970
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
22,4 x 16,9 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Prauss 33 (ołówkiem)
RYCERZ CIĘŻKOZBROJNY NA KONIU, 1942
ołówek, papier
20,8 x 19,2 cm
sygnowany p.d. "RPrauss/1942"
DWAJ PIESI Z TOPOREM I KUSZź
ołówek, papier
28,5 x 40 cm
w świetle p-p
Akwarela, papier; 45 x 27 cm
Sygnowany p. d.: R. Prauss 1944. Poniżej napis: Mirów. Ruiny zamku
akwarela, gwasz, papier; 39 x 50,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Ryszard Prauss | 1944 r.; po lewej stronie informacje: Ratusz i rynek, po prawej: Widok ogólny
sygnowana po prawej stronie u dołu: Ryszard Prauss | 1944 r.; po lewej stronie informacje: Drzewica, po prawej: Widok ogólny
Dziedziniec Zamku w Szydłowcu, 1945
akwarela, ołówek, papier; 39 x 50,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: R. Prauss 1945 r
akwarela, gwasz, ołówek, papier; 40,5 x 50,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: R. Prauss 1945 r.
akwarela, ołówek, papier; 38,5 x 52,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: R. Prauss | 1944 r