PROCHASKA Franciszek (1891-1972)
olej, tektura; 52 x 67 cm;
sygn. l. d.: F. Prochazka (sic!).
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 52 x 67 cm;
Patrol. Legioniści w okopach, 1927
Olej, sklejka; wym.: 32,5 x 49,5 cm; sygn.p.d.: Fr. Prochaska / Łomża 1927.
Akwaforta; wym.: 103 x 136 mm; nie sygn. Praca przedstawiciela koloryzmu, ucznia Józefa Pankiewicza., a także zasłużonego legionisty i żołnierza Wojska Polskiego. Większość prac znajduje się w zbiorach Muzeum Historycznego w Sanoku.
Portret żony przy stole, ok. 1920 r.
akwarela/papier, 32 x 24 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Pani Adzie Jaworskiej | F. Prochaska | Aix-en-Provance, 1959`
PRACA POCHODZI Z KOLEKCJI PROFESOR WŁADYSŁAWY JAWORSKIEJ
Estymacja: 800 - 1 200 zł
PORTRET ŻONY PRZY STOLE, OK. 1920 R.
akwarela/papier,
32 x 24 cm
sygnowany p. d.: `Pani Adzie Jaworskiej | F. Prochaska | Aix-en-Provance, 1959`
tusz, sepia/karton,
28 x 37 cm
sygnowany p. d.: `Pani Adzie Jaworskiej | F. Prochazka | Aix-en-Provance, 1959`
drzeworyt/papier,
16 x 14 cm
sygnowany p. d.: `F. Prochaska` i l. d.: `Etat`
Olej, tektura; 26 x 39 cm
Sygnowany p. d.: FX Prochazka | 1939
Na odwrocie drukowana nalepka z napisem czarnym atramentem: Jméno a adresa autora PROCHňZKA FR. | Kraj, striedisko U. S. CS. V. U. C 111 | Název díla
PODZIMNI KRAJINA | Cena 750, - | Technika a materi? l Mej i lep | Rozmer 25 x 35
miedzioryt i sucha igła, 10,3 x 13,8 cm,
na odwrocie napis ołówkiem "Prochaska-Paris-Polska"
miedzioryt i sucha igła, 10,3 x 14 cm