1 zł
2 600 000 zł
/7

BARTŁOMIEJCZYK Edmund Ludwik (1885- 1950)

Grający pasterz, 1926 r.

drzeworyt, papier, 25,5 x 18 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: E. Bartłomiejczyk 1926., l. d.: A/E; sygn. na klocku p. d.: monogram wiązany EB

cena wywoławcza: Wykup abonament

HUCUŁ Z JAWOROWA, 1935

Drzeworyt dwubarwny, papier; 23 x 24 cm (odcisk klocka)
Sygnowany z klocka p.g.: EB; ołówkiem pod ryciną: Edmund Bartłomiejczyk 1935-

Burza, 1936 r.

drzeworyt, papier, 22,2 x 26 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.g.: EB

Głowa górala, 1935 r.

drzeworyt/papier, 16,05 x 12,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem u dołu: 'E. Bartłomiejczyk' oraz na płycie p.g., monogramem wiązanym 'EB'

Dziady proszalne przy bramie cmentarnej, 1935 r.

drzeworyt/papier, 23,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany monogramem wiązanym na klocku p.d.: 'EB'
Praca pochodzi z teki "Zbiór drzeworytów" wydanej 1939 roku

Grający pasterz, 1926 r.

drzeworyt/papier, 24,5 x 17,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk 1926.'
Praca pochodzi z publikacji Edward Woroniecki "La gravuere sur bois moderne en Pologne" wydanej z 1929 roku

Hucuł z Jaworowa, 1936 r.

drzeworyt/papier, 23,3 x 24,6 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk 1936.'
sygnowany na klocku monogramem wiązanym p.g.: 'EB'

Burza. Hucuł z koniem, 1933

drzeworyt, 20,3 x 22,8 cm,
sygn. ołówkiem ś. d.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933.; monogramem wiązanym na klocku p.g.: EB.

*opłata droit de suite.

Hucuł z Jaworowa, 1936 r.

drzeworyt/papier, 23 x 24 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk 1936' oraz sygnowany na klocku monogramem wiązanym p.g.: 'EB'

Plakat reklamowy Zakładu Kartograficznego W. Główczewskiego w Warszawie, 1920 r.

litografia barwna/papier, 91,5 x 70 cm
sygnowany na kamieniu wewnątrz kompozycji: 'rys. E.Bartłomiejczyk'
u dołu opisany na kamieniu: 'LIT. ART. W. GŁÓWCZEWSKI, WARSZAWA'
plakat w języku francuksim, napis w tłumaczeniu głosi: "Obywatele! Siła i powodzenie reklamy polega na dobrym plakacie! Zamawiajcie plakaty w firmie "Lit. Art. W Główczewski" w Warszawie"

Wielkie Tyrnowo

drzeworyt/papier, 32,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
pochodzenie: kolekcja prywatna

Janosik, 1926 r.

drzeworyt dwubarwny, papier, 11,8 x 11,3 cm, sygn. na płycie l.b. monogramem wiązanym: EB

Burza, 1936 r.

drzeworyt, papier, 22,2 x 26 cm, sygn. na płycie monogramem wiązanym l.g.: EB

Orka, 1939 r.

drzeworyt/papier, 23 x 30 cm (zadruk)
sygnowany na płycie monogramem wiązanym l.g.: 'EB'

Posiłek w wiejskiej izbie, 1939 r.

drzeworyt/papier, 22,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany na płycie monogramem wiązanym p.d.: 'EB'

Pogrzeb huculski, 1938 r.

drzeworyt/papier, 16,5 x 11,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'E. Bartłomiejczyk 38 r.'

Na pomoc / Wszystko dla frontu, 1920

Plakat propagandowy; litografia barwna; wym.: 1010 x 700 mm; sygn. pł. p.d.: E. Bartłomiejczyk; praca naklejona na płótno.

Lajkonik pod Sukiennicami, 1935

Drzeworyt; wym.: 260 x 315 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk 1935; sygn. pł. p.g. monogram wiązany. Praca po konserwacji. Lit. M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, s. 113.

Z gaikiem, 1938

Drzeworyt; wym. 240 x 300 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk 1939; sygn. pł. l.d. monogram wiązany; grafika z teki "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939. Praca po konserwacji. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 71.

Dziady przy bramie cmentarnej (z teki Zbiór drzeworytów, 1939)

sygn. na klocku monogramem p.d.
drzeworyt
23.7x30 cm

/7
liczba obiektów: 131