1 zł
2 600 000 zł

CHODZIŃSKI Kazimierz (1861 - 1921)

PLAKIETA - ŻOŁNIERZ I BRYGADY LEGIONÓW POLSKICH, 1916

Brąz; 22 x 10,5 cm
Sygnowany: K. Chodziński Wiedeń 1916

cena wywoławcza: Wykup abonament

Brąz; 22 x 10,5 cm

OJCZYZNĘ WOLNOŚĆ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE, 1905

gips zbrojony, 36 x 31 cm,
sygnowany i datowany z tyłu "K.Chodziński /Wiedeń 1905".

Plakieta z głową kobiety

portret w krótkim popiersiu, zwrócony profilem w prawo; włosy gładko zaczesane do tyłu i zebrane w niewielki kok; sygn. na podcięciu popiersia: "K. Chudziński / UngsHradisch / 1915";
brąz, odlew patynowany; 23 x 17,5 c.
Austro-Węgry (obecnie Czechy), Ungarisch Hradisch (Uherské Hradište), 1915.
Kazimierz Chudziński - rzeźbiarz i medalier, studiował w Krakowie i Wiedniu, w latach 1903-1910 przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie projektował pomniki Kościuszki i Pułaskiego; po powrocie osiadł we Lwowie.

Plakieta - Beliniak

brąz, odlew; wys. 22 cm, szer. 10,2 cm, głęb. 0,5 cm.
Polska, lata 20-30. XX w.

Para plakiet - z portretem malarza Wincentego Wodzinowskiego i jego żony

plakiety prostokątne, z płaskorzeźbionymi popiersiami profilowymi: portret kobiety zwrócony w prawo; włosy upięte w kok, szyja osłonięta wysokim kołnierzem stójką;
na podcięciu popiersia sygn.: "Kazimierz Chodziński Kraków / 1919"; portret mężczyzny zwrócony w lewo; twarz z wąsami i niewielką szpiczasta bródką, na nosie binokle; u góry z prawej, nad głową napis: "Wincenty Wodzinowski"; sygn. u dołu popiersia: "K. Chodziński Kraków / 1919";
brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wymiary 18 x 13,5 cm.
Kraków, 1919.

PLAKIETA - ŻOŁNIERZ I BRYGADY LEGIONÓW POLSKICH

Brąz;
22 x 10 cm

PLAKIETA PORTRETOWA ZOFII Z POTOCKICH ZDZISŁAWOWEJ TARNOWSKIEJ (1879-1933), 1916

brąz, płaskorzeźba, prostokąt 12,8 x 13,8 cm, w prawym górnym rogu tarcza z herbami Leliwa Tarnowskich i Pilawa Potockich; sygnowana u dołu "K. Chodziński Dzików 1916"

liczba obiektów: 8