1 zł
2 600 000 zł
/7

BIELECKI Władysław (1896-1943)

Zestaw 3 drzeworytów z motywami Krakowa

1. Tyniec - Opatówka,
drzeworyt barwny, papier; 17,4 x 15,7 cm (wymiar odbitki), 20 x 18 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
p. d. w kompozycji sygn. W.B.;
sygn. p. d.: Wład. Bielecki fec. et imp / 924. (ołówkiem);
tytuł l. d.: Tyniec: Opactwo / /drzeworyt oryg./ (ołówkiem);

2. Tyniec - wnętrze główne wejścia,
drzeworyt barwny, papier; 15,7 x 14,8 cm (wymiar odbitki), 19,3 x 16,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
l. d. w kompozycji sygn. W.B.;
tytuł l. d.: Kraków Tyniec: "Wnętrze głównego wejścia" / /drzeworyt oryg./ (ołówkiem);

3. Wawel,
drzeworyt barwny, papier; 40 x 31 cm (w świetle oprawy);
przed konserwacją.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Don Kichot, 1928 r.

drzeworyt barwny/papier, 19 x 17,5 cm (arkusz)
sygnowana, opisana i datowana długopisem p.d.: 'Wł. Bielecki del. et imp. 928', opisana p.d.: 'Don Kichote | /Oryginalny drzeworyt/'

Kościół Mariacki w Krakowie

drzeworyt barwny, papier, 40,5 x 31 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: W. Bielecki
opis l. d.: Kraków: kościół Mariacki/nieczytelnie

"Kraków - Wawel, wieża zegarowa", 1925 r.

drzeworyt barwny/papier, 25,5 x 17,2 cm (zadruk)
sygnowany, opisany i datowany ołówkiem p.d.: 'Wład. Bielecki del. et imp. | 925.', opisany l.d.: 'Kraków - Wawel wieża zegarowa | /Drzeworyt oryg./'
drzeworyt barwny/papier

1. Tyniec - Opatówka,

3. Wawel,
przed konserwacją.

Wenecja: Ponte dei Sospiri, 1928 r.

drzeworyt/papier, 28 x 24 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'WŁ. Bielecki fec. et imp | 928' oraz opisany l.d.: ' 'Wenecja: Ponte dei Sospiri | oryg. drzeworyt'

Baszta Sandomierska, l. 20.-te XX w.

drzeworyt barwny, papier; 16,8 x 17 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: WŁ BIELECKI fec. et imp. (ołówkiem);
napis l. d.: Kraków = Wawel "Baszta sandomierska" / /drzeworyt oryg. / (ołówkiem);
Na odwrocie nalepka lwowskiego składu ram Ch. Spinnera.

Stopka Królowej Jadwigi, 1925

drzeworyt barwny, papier; 20,1 x 17,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Wład. Bielecki del. et imp. / Kraków 925. (ołówkiem);
napis l. d.: Kraków: Stopka Królowej Jadwigi / Fragment kościoła O.O. Karmelitów / /drzeworyt oryg. / (ołówkiem).

Brama Floriańska i fragment Barbakanu

drzeworyt barwny, wym.: 26 x 19,7 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Wł. Bielecki del. et imp.
Na odwrocie słabo czytelna nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie.

Wawel Katedra, 1928 r.

drzeworyt/papier, 48 x 58 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Wł. Bielecki del. et imp | 1928' oraz opisany l.d.: 'Wawel: Katedra | Ory. drzeworyt'

Kraków. Wawel - wieża zegarowa, 1925

Drzeworyt barwny; odbito na papierze Ocean (suchy tłok producenta); wym. komp.: 215 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki del et imp / 925; l.d. tytuł i technika.

Kraków. Ulica Garbarska, 1925

Drzeworyt barwny; odbito na papierze Ocean (suchy tłok producenta); wym. komp.: 172 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki del et imp / 925; l.d. tytuł i technika.

Wawel - baszta Sandomierska

drzeworyt barwny, papier; 16,8 x 17 cm (odcisk klocka),
18,5 x 17,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WŁ. BIELECKI fec. et imp. (ołówkiem);
tytuł l. d.: Wawel baszta Sandomierska / I /Drzeworyt oryg./ (ołówkiem).

Skałka - dzwonnica św. Katarzyny

drzeworyt barwny, papier; 15,7 x 13,6 cm (odcisk klocka),
17,5 x 174,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WŁ. BIELECKI sc. et imp. (ołówkiem);
napis l. d.: I Drzeworyt oryg./ "Skałka dzwonnica św. Katarzyny" (ołówkiem).

Wawel - Baszta Sandomierska

drzeworyt barwny/papier, 17 x 17 cm (zadruk)
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: [nieczytelnie]

Wawel: Kurza Stopa, 1927

drzeworyt barwny; 32 x 27,7 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Wł. Bielecki del. et imp 927.;
napis autorski l. d.: Wawel: Kurza Stopa. / oryginalny drzeworyt/.

Wawel od strony południowej, 1927

drzeworyt barwny; 32 x 27,8 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Wł. Bielecki del. et imp. 927;
napis autorski l. d.: Wawel od strony południowej / oryginalny drzeworyt/.

Jarmark w Kłaju, 1926

Drzeworyt barwny; wym.: 205 x 265 mm; sygn. dedykacja: Stasiowi Kosińskiemu "Jarmark w Kłaju" w dniu imienin ofiaruje: czcigodny Drzeworytnik / Wieliczka 6/5 926. Bardzo rzadka praca artysty.

Spichlerz w Kazimierzu nad Wisłą, 1925

Drzeworyt barwny; wym.: 187 x 260 mm; nie sygn.

Tyniec - wjazd, 1924

Drzeworyt barwny; wym.: 160 x 147 mm; sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki del. et imp./924, tyt. i techn. l.d. oraz pł. l.d.: WB.

/7
liczba obiektów: 122