1 zł
2 600 000 zł
/8

BRANDEL Konstanty (1880 – 1970)

Prometeusz

akwaforta/papier, 10,8 x 7 cm (zadruk)
sygnowany na płycie p.d.: 'Brandel'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kobieta i mężczyzna, 1929 r.

akwaforta/papier, 10,8 x 6,8 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na płycie l.d.: 'Brandel 29'

Érotique - Grand (Erotyk duży) - stan II, 1921

akwaforta, akwatinta, ruletka, papier; 32 x 28,9 cm (odcisk płyty) 37,5 x 35 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem);
z tyłu odręcznie naniesiony przez artystę? ołówkiem numer: N 165.

Wenus, 1910

akwaforta, sucha igła, papier; 9,1 x 6,2 cm (odcisk płyty), 39,5 x 30 cm (wymiar arkusza);
praca opisana na licu oraz na odwrocie m.in.: Wenus und ... Paris Wenus, 1910 nr 35;

Erquy - Przestrzeń, 1913

akwaforta, papier; 10 x 15,6 cm (odcisk płyty), 27,5 x 35,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Brandel. (ołówkiem),
oraz z lewej u dołu: Brandel KB (na płycie);
na odwrocie napis: Erquy przestrzeń, 1913, nr 49 (ołówkiem);

Pejzaż z Wielkopolski, przed 1935 r.,

sucha igła, akwaforta, papier, 16,4 × 22 cm (odcisk płyty), 17 × 23 cm w świetle passe-partout
w lewym dolnym rogu okrągła pieczęć

Podlasie (Cmentarz Podlaski)

akwaforta, sucha igła, rylec, 13 × 17,9 cm (odcisk płyty), 13,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout
w prawym dolnym okrągła pieczęć

Atis, metamorfoza, 1913

akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 10 cm (odcisk płyty),
14 x 11 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. na rycinie l. g.: KB (B odwrócone), poniżej
ryciny p. d.: Brandel (ołówkiem); nr l. d.: 15-20 (ołówkiem).
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla [...], Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, kat. poz. 59, s. 44

Na chmurach, ok. 1913

akwaforta, akwatinta, sucha igła, 10 × 13 cm (odcisk płyty), 11,5 × 14,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie l. d.: Brandel poniżej ołówkiem: 23-25, poniżej pieczęć

L’Abime - W otchłań, 1913

akwaforta, sucha igła, papier; 14,7 x 12,8 cm (odcisk płyty),
16,5 x 14 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem).
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla [...], Muzeum Uniwersyteckie, Toruń 2005, kat. poz. 62, s. 44

Dwie kobiety, 1906

Akwaforta; wym.: 115 x 85 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. numer egzemplarza: 5-15. Lit.: Katalog prac Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 8A.

Matka natura, 1906

Akwaforta; 115 x 85 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. numer egzemplarza: 3-10; tyt. W obrębie kompozycji l.d. tytuł łaciński: mater natura. Lit.: Katalog prac Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 2. Bardzo rzadkie.

Autoportret, trzy czwarte własnej głowy, 1926

Akwaforta, sepia; wym.: 200 x 155 mm; l.d. sucha pieczęć au­torska KB (karmin). Lit.: Katalog prac Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 245. Rzadkie.

Starość

sucha igła, papier; 17,6 x 12,6 cm (odcisk płyty),
27,5 x 17,2 cm (wymiar arkusza);
napis pośrodku u dołu: Starość (ołówkiem);

Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 5.

akwaforta/papier, 20,6 x 26,8 cm (zadruk)

Kompozycja figuralna

akwaforta, papier; 9,5 x 11 cm (odcisk płyty),
36 x 27,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: K. Brandel. (ołówkiem).

Uścisk

akwaforta, papier; 9 x 6 cm (odcisk płyty), 35,9 x 27,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem)

Krajobraz, wspomnienie z pielgrzymki do Mont St. Michel, 1913

Sucha igła, akwaforta; wym. komp.: 188 x 129 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. tytuł. Grafika znana też jako: Paysage M.St.M.
Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 46.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Ewokacja diabła // Twardowski na Krzemionkach pod Krakowem, 1940

Akwaforta, sucha igła, rylec;
wym.: 208 x 155 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Brandel 1940, l.d.: 2.10. Grafika z cyklu "Pan Twardowski". Odbitka ze zbiorów Stefana Mrożewskiego.
Lit.: Katalog grafik Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 418.

XIII-eme siecle [XIII wiek, Madonna], 1915

Akwaforta;
wym. komp.: 131 x 114 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel. Odbitka ze zbiorów Stefana Mrożewskiego.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 72.

/8
liczba obiektów: 160