PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Olej, płyta; 42,5 x 61,5 cm
Sygnowany p.d.: St. Pieniążek
Na odwrocie podpis: Pieniążek Stefan | Akropolis o wschodzie słońca | Widok z Lykabettosu | Ateny 1931
cena wywoławcza: Wykup abonament
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Stara chata z floksami, 1957 r.
olej/tektura, 28 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'St. Pieniążek | 957'
opisany na odwrociu: 'Pieniążek Stefan | Chata stara z floksami | Krasnystaw | ul. Szkolna | 1957'
- kolekcja prywatna, Wiedeń
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Olej, płótno naklejone na tekturę; 26,5 x 37 cm
Sygnowany p.d.: Stef. Pieniążek | 932
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Split - Skalisty brzeg Adriatyku, 1928 r.
olej na tekturze, 33,5 x 50 cm, sygnowany i datowany p.d. "Stef. Pieniążek 928", na odwrocie naklejka autorska
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Olej, tektura; 27 x 37 cm
Sygnowany l.d.: StPieniążek
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Olej, tektura; 25 x 34 cm
Sygnowany l.d.: Split; p.d.: Stef. Pieniążek | 929
Na odwrocie piórem: Pieniążek Stefan | Wieczór na Adriatyku
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Olej, tektura; 29 x 40 cm
Sygnowany l.d.: St.Pieniążek
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Olej, tektura; 27 x 37 cm
Sygnowany p.d.: St Pieniążek
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: St. Pieniążek | 927
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
SKALISTY BRZEG ADRIATYKU, 1928
olej na tekturze, 33,5 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Stef. Pieniążek 928”.
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1928 (kartka wystawowa własnoręcznie wypełniona przez artystę - na odwrocie);
- warszawska Zachęta, październik-listopad 1929 (j.w.).
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
olej na tekturze,
33,5 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Stef. Pieniążek 928".
- warszawska Zachęta, październik- listopad 1929 (j.w.).
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
olej, tektura; 35 x 50 cm;
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
AKROPOLIS O WSCHODZIE SŁOŃCA - WIDOK Z LYKABETTOSU, 1931
Olej, płyta;
42,5 x 61,5 cm
Sygnowany p.d.: St. Pieniążek
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
WIDOK NA GIARDINI GIUSTI W WERONIE, 1914
olej na płótnie,
40 x 49 cm,
sygnowany u dołu po prawej" St. Pieniążek/Verona 914", na odwrocie kartka wystawowa Tow. Sztuk Pięknych w Krakowie
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Drewniany kościółek wśród drzew, 1916
olej, tektura; 28 x 33,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: St. Pieniążek | 916;
PIENIĄŻEK Stefan (1888-1958)
Łodzie rybackie nad morzem, 1936
olej, dykta; 34 x 56 cm