1 zł
2 600 000 zł

GRABOWSKI Adam (1875 Warszawa - 1941 Warszawa)

Widoki Warszawy, 1921

autolitografie, karton; 37 x 29 cm każda;
sygn. i dat. oł. p. d. "A. Grabowski /1921";
kompletna teka 12 autolitografii (osobno oprawionych).

cena wywoławcza: Wykup abonament

WIDOKI WARSZAWY, 1921

autolitografie, 37 x 29 cm każda,
sygnowane i datowane ołówkiem p.d. "A. Grabowski /1921".
Kompletna teka 12 autolitografii (osobno oprawionych).
Panorama Nowego Miasta od strony Wisły (ilustr.); Panorama Krakowskiego Przedmieścia i Zamku od strony Wisły; Pomnik Jana Sobieckiego w Łazienkach; Pałac na wodzie w Łazienkach; Wylot ulicy Długiej z widokiem na kościół św. Jacka; Panorama Starego Miasta; Kamienica na Powiślu; Panorama Powiśla; Obrazek uliczny; Wodozbiór w Ogrodzie Saskim; Rynek Starego Miasta (ilustr.); Teatr na Wyspie w Łazienkach.
Literatura: M. Grońska, Grafika w ksiązce, tece i albumie, poz. 224, s. 231.

WIDOKI WARSZAWY, 1921

W komplecie bardzo rzadkie!

WIDOKI WARSZAWY, 1921

autolitografie, 37 x 29 cm każda, sygnowane i datowane ołówkiem p.d. "A. Grabowski /1921".

Dekoracje kwiatowe - 2 szt.

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
100.5x33.5 (każda część)

NACZELNIK PIŁSUDSKI, 1919

Litografia, papier; 36 x 29,5
Sygnowana ołówkiem p.d.:A. Grabowski | 1919
Na odwrocie nalepka warszawskiej "Zachęty" z 1922 r. z opisem pracy

Wymieniana w: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, t. 4, Biblioteka Narodowa, Warszawa 1994 (nr 4.3927, s. 36) Reprodukowana: tamże, t. 7, Warszawa 1999 (nr 3927, s. 20).

Synagoga w Będzinie, 1917

akwarela, papier; 36 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Grabowski. 1917
Dołączona nalepka wystawowa: No 165 / Wystawa Obrazów w Będzinie / R. P. 1918. / Tytuł Synagoga w Będzinie / Pinx A. Grabowski / Własność WP. Grabowskiego.

LAS KIWERCKI (Widok Łucka), 1928

olej na płótnie, 59 x 78,5 cm,
sygnowany p.d. "A. Grabowski 1928"
(częściowo zatarte)
Na odwrocie na płótnie atramentem "LAS KIWERCKI - A. Grabowski /Warszawa 1928"
oraz numery "? inw. 257", "192105 - J.V. /II"
oraz "K - 543 Warschau"

LAS KIWERCKI (WIDOK ŁUCKA), 1928 R.

olej/płótno,
59 x 75 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A. GRABOWSKI 1928`
ODWROCIE: opisany na odwrocie

JÓZEF PIŁSUDSKI, ok. 1918

litografia, 29 x 20,5 cm (wym. arkusza: 51,1 x 41,9 cm), sygnowana p.d "rys. na kamieniu Adam Grabowski",
l.d. "Nakładem Hieronima Wildera i S-ki w Warszawie",
u dołu "Lit. Art. W.[ładysław] Główczewski, Warszawa",
na plecach pieczątka "Ministerstwo / Wyznań Rel. i Oświec. Publ. / Wydział Wychowania / PRZEDSZKOLNEGO", z lewej przedarty brzeg, p.g. drobne plamki

Bzy w wazonie

akwarela, papier; 56 x 41,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: A. Grabowski

Martwa natura z fiołkami

olej, płótno, 89 x 71,5 cm;
sygn. l.d.: A. Grabowski

Pejzaż z kościółkiem k. XIX w.

akwarela, tektura, wym.: 23 x 18,5 cm,
sygn. p.d.: A. Grabowski

Pejzaż z Rabki

akwarela, papier; 53 x 72 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: A. Grabowski | Rabka - Zaryte

liczba obiektów: 14