1 zł
2 600 000 zł
/5

KONARSKI Marian (Marzyn) (1909 - 1998)

Wolność osobista , 1954

sangwina, kredka, gwasz / papier
35 × 51 cm
54 × 68 cm (w oprawie)
sygnowany i datowany l.d.: M. Konarski 20.XII.54

cena wywoławcza: Wykup abonament

Obłuda, 1955

gwasz / papier
51 × 39 cm
67,5 × 52,5 cm (w oprawie)
sygnowany i datowany l.d.: M. Konarski 5.II.55

Polityka, 1955 r.

gwasz/papier, 37 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Konarski VIII. | 55.'

Sylweta, 1961

gwasz, karton; 62,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / r. 61.

Taniec, 1962

sygn. i dat. l. d.: M Konarski III 62.

"Marsz lizusów", 1955 r.

gwasz/papier, 26 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Konarski. 1.III.55.'

"Obojętność", 1954 r.

tusz, gwasz/papier, 49 x 73 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Konarski , 20.XII.54'

Uliczka

tusz, papier, 29 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d. ołówkiem: M.KONARSKI

Dziewczyna, 1982

sangwina, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Marian / Konarski / I. 82.

Mogiła intelektualisty, 1961

akwarela, gwasz, papier; 47 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski XI. 61.;

Ślepcy, 1954

olej, płótno
64x125 cm
sygnowany p.d. "M. Konarski 54", na odwrocie autorski napis: "54 »ŚLEPCY«" oraz nalepka z wystawy w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Józef Piłsudski - projekt konnego pomnika, 1936

brąz cyzelowany, patynowany, 65 x 70 cm
ed. 4/8

Autoportret (Odbicie w oknie)

Olej, płótno, 65 x 48 cm,
sygn. p.g.: M. Konarski 1955.

Michał Anioł

Olej, płótno, 55 x 50 cm,
sygn. l.d.: Marian Konarski 1993.

Fabryka, 1960

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / III. 60.;
na odwrocie, na płótnie nr: 56 / 23.

Pejzaż, 1996

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marian Konarski / 1996;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: „PEJZAŻ”.

Dama Pik, 1965 r.

olej/płótno, 80 x 70 cm
sygnowany i datowany p.g: 'M. Konarski | 65' oraz l.d.: 'M. Konarski'
opisany na odwrociu: '14 | Dama Pik'

Autoportret, 1976 r.

ołówek, węgiel, papier, 70 ×50 cm
sygn. i dat. p. d.: Marian/Konarski/r./1976

Portret żony Jadwigi, 1991 r.

ołówek, węgiel, papier, 35 × 50 cm
sygn. i dat. p. d.: Marian Konarski/91.

Sowiniec - widok z góry, 1936

ołówek, papier; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Marian Konarski;
opisany p. d.: WIDOK Z GÓRY;
na odwrocie opisany: Sowiniec - Widok z góry 1936 / wł. rodziny;
projekt mauzoleum Józefa Piłsudskiego na kopcu na Sowińcu;

/5
liczba obiektów: 97