1 zł
2 600 000 zł

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Dama w białej sukni balowej

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany p.g.: 'PAUL MERWART'

cena wywoławcza: Wykup abonament

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Paryżanka. Dziewczyna z koszem kwiatów, przed 1902 r.

olej/deska, 55,7 x 33,2 cm
sygnowany p.d.: 'PAUL MERWART'
na odwrociu papierowa nalepka aukcyjna

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Impromptu (Carmen Bizeta), 1889 r.

olej/deska, 61 x 49,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Paul Merwart. | 1889'
na odwrociu stara rękopiśmienna nalepka o treści: 'Merwart, Paweł | Avenue Trochot 13. Paris | Impromptu'

MERWART Paweł (1855 - 1902)

NAD SEKWANĄ

olej, deska
35 x 26,5 cm
sygn. czerwoną farbą p.d.: P. MERWART

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Skradziony odpoczynek

olej, deska; 24,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: P. MERWART
na odwrocie czerwona pieczęć paryskiego składu materiałów malarskich, drukowana nalepka z wystawy w A. Guinchard & F. Fournirek/Emballeurs z Paryża, poz. 10

MERWART Paweł (1855 - 1902)

NIHILISTKA, 1882

olej, płótno
46,5 x 61,7 cm
sygn. l.d.: PAUL MERWART
Na odwrocie - na płótnie - stempel paryskiej firmy z materiałami malarskimi aktywnej w latach 1848-1904. Stempel o kształcie palety z napisem: H. VIEILLE & E. TROISGROS | 35 RUE DE LAVAL 35 | PARIS | COULEURS TOILES | PANNEAUX. Na bocznej listwie krosna stemple: 12 P (używane we Francji oznaczenia odnoszące się do wymiarów krosna i płótna).

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Improwizacja, Pianistka, 1889 r.

olej/deska, 61 x 49,5 cm

MERWART Paweł (1855 - 1902)

IMPROWIZACJA. PIANISTKA, 1889

olej, deska
61 x 49,5 cm
sygn. l.d.: PAUL MERWART. | 1889
na odwrocie stara rękopiśmienna nalepka o treści: Merwart, Paweł | Avenue Trochot 13. Paris | Impromptu

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Skradziony odpoczynek

olej, deska; 24,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: P. MERWART

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Przejażdżka konna, 1884

Tusz, karton; wym.: 21 x 30 cm;
sygn. tusz l.d.: PM 84. Z lewej prawdopodobnie: A. Mickiewicz. Praca przedarta z góry i dołu po 2 cm.

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Dzieci nad brzegiem Sekwany, 1880

olej, płótno
38,5 x 61,7 cm
sygn. p.d.: Paul Merwart. pinx. Bougival 1880

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Violoniste (1889)

olej, deska
50 x 33 cm
sygn. i dat. p.d.

MERWART Paweł (1855 - 1902)

NIHILISTKA, 1882

olej, płótno,
76.5 x 120
sygnowany p.d.: PAUL MERWART inv. et pinx 1882 | PARIS
Na ramie drewniana tabliczka z napisem: PAUL MERWART | LA NIHILISTE

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Portret damy, ok. 1885

olej, deska mahoniowa,
45 x 37,5 cm;
Rzadkość antykwaryczna, urzeka szlachetnością portretu, perfekcją rysunku i modelowania.

MERWART Paweł (1855 - 1902)

POWITANIE NOWEGO ROKU 1889 W PARYSKIM TEATRZE, 1888

gwasz na kartonie, 37 x 28 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Paul Merwart/1888",

na odwrocie szkic ołówkowy sceny bitewnej.

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Paryżanka-dziewczyna z koszem kwiatów

olej, deska;
55,7 x 33,2 cm
sygn.p.d.: PAUL MERWART

MERWART Paweł (1855 - 1902)

Paryżanka - Dziewczynka z koszykiem kwiatów

olej, deska,
55.7 x 33.2 cm
Sygnowany ukośnie p.d.: PAUL MERWART.

MERWART Paweł (1855 - 1902)

olej, deska,
55.7 x 33.2 cm
owany ukośnie p.d.: PAUL MERWART

liczba obiektów: 18