1 zł
2 600 000 zł

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Czaty (ilustracja do ballady Adama Mickiewicza), 1955

miękki werniks, akwaforta, karton; 34 x 26,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Hoppen - 55 (ołówkiem),
opisana l. d.: "Czaty" (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Powstanie kościuszkowskie

akwaforta, 33,4 x 22,6 cm,
sygn. oł. p.d.: Jerzy Hoppen; oł. l.d.: "Powstanie Kościuszkowskie".
Na odwrocie pieczęć: Akwaforta / Prot. (?) weryf. art. Kolegium Rzeczoznawców / Toruń z dnia 6 czer. 1953.

*opłata droit de suite

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Czaty (ilustracja do ballady Adama Mickiewicza)

akwaforta/papier, 34 x 26,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Hoppen' oraz opisany l.d.: ' "Czaty" '

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Zestaw 6 grafik - Stare Wilno I, 1924

przedstawiających: Kościół św. Anny, Kościół św. Rafała na Śnipiszkach, Kościół śś. Jakuba i Filipa na Łukiszkach, Ostrą Bramę, Kościół Misjonarzy w Wilnie, Kościół Garnizonowy św. Kazimierza w Wilnie;
akwaforty, papier; ok. 23 x 17 cm (wymiar kompozycji - odcisku płyty, w poziomie lub pionie);
część prac sygnowana na płycie: J. Hoppen wraz z datą: 1924, część prac sygnowana ołówkiem.

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Zestaw 6 rycin - Stare Wilno II, 1925

W zestawie: "Wilno - Pohulanka przed 100 laty", "Portal klasztoru Benedyktynek", "Kordegarda Pałacu RP", "Katedra wileńska", "Mury pobernardyńskie", "Fragment kościoła św. Nikodema";
akwaforta, papier; ok. 23 x 17 cm (wymiar kompozycji w pionie lub poziomie - odcisku płyty);
prace sygnowane na płycie: J. Hoppen wraz z datą: 1925, jedna praca sygnowana ołówkiem.

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Zestaw 5 rycin - Stare Wilno III, 1927

W zestawie: "Dzwonnica i kościół św. Jana", "Kościół św. Stefana", "Kościół św. Piotra i Pawła", "Pałac Sapiehów na Antokolu", "Fragment ratusza z widokiem na kościół św. Kazimierza";
część prac sygnowana na płycie: J. Hoppen wraz z datą: 1927, część prac sygnowana ołówkiem.
Teka oryginalnie zawierała sześć kompozycji.

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Czaty

akwaforta, miękki werniks, papier, 34 x 26,3 cm (odcisk płyty)
sygn. ołówkiem p. d.: Jerzy Hoppen, opis. ołówkiem l. d.: "Czaty"

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Wilno - Kościół św. Jakuba i Filipa w Łukiszkach, 1924 r.

akwaforta/papier, 14,2 x 18 cm (zadruk)
opisany ołówkiem l.d.: 'n/e - [nieczytelnie] -'
sygnowany i datowany na płycie p.d.: 'AD. 1924 - J. Hoppen Deliniavit' oraz opisany l.d.: 'Wilno - Kościół św. Jakuba i Filipa w Łukiszkach'

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Wilno, 1927 r.

akwaforta/papier, 23 x 17 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JHoppen'
sygnowany, datowany i opisany na płycie p.d.: 'Wilno - J Hoppen 27'

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Czaty, 1955

sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Hoppen - 55,
opisana l. d.: "Czaty".

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Pax hominibus bonae voluntatis, 1948 r.

akwaforta/papier 12,8 x 8,4 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Hoppen 1948'

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Pałac Sapiehów na Antokolu, 1927 r.

akwaforta/papier, 22 x 17,6 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Hoppen'
opisany na płycie: 'Pałac Sapiechów na Antokolu J.Hoppen fec. Vilnoe Hoppen 1927'

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Para pod drzewem, 1937 r.

akwaforta/papier, 40,5 x 27 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i dedykowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Hoppen 1937'

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

To lubię

miękki werniks/papier, 32 x 24,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Hoppen`, opisany l.d.: `To lubię`

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Si vis pacem, para bellum, 1942 r.

(Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny)
akwaforta, papier, 34 × 24,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. d.: Jerzy Hoppen ryt. Wilno 1942 oraz poniżej ołówkiem: Jhoppen

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Katedra wileńska, 1931 r.

miedzioryt/papier, 40,5 x 30,5 cm
rycina wykonana na podstawie rysunku reprodukowanego w "Świecie Sztuki", 1933, s. 188.

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Biczownicy wileńscy (Z naszej przeszłości), 1934

Akwaforta, bibuła; wym. komp.: 390 x 580 mm (plansza 460 x 640 mm); sygn. oł. p.d.: Jerzy Hoppen - 1934. Lit.: "Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie", t. XXI, s. 260; J. Kotłowski, "Jerzy Hoppen - rytownik", Toruń 1991, poz. 32; "Wileńskie środowisko artystyczne 1919-1945", Olsztyn 1989, s. 128.

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Czaty

akwaforta, miękki werniks, papier,
44 x 34 cm;
sygn. p. d : Jerzy Hoppen, l. d.: ?Czaty"

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Stare Wilno w akwafortach J. Hoppena. Teka I, 1924

[Wilno] 1924-1925;
wym.: 360 x 295 mm;

HOPPEN Jerzy (1891-1969)

Kościół św. Kazimierza w Wilnie, 1924

akwaforta
wym.: 210 x 180 mm (plansza 280 x 260 mm)
sygn. pł. p.d.: J. Hoppen Sc. 24, l.d.: Św. Kazimierza kościół garnizonowy w Wilnie.

liczba obiektów: 26