PIOTROWICZ Edmund (1915 Chersoń - 1991 Warszawa)
suchoryt/papier, 39,5 x 29,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Dziki brzeg 1/20 E. Piotrowicz 86'
cena wywoławcza: Wykup abonament
suchoryt/papier, 60 x 39,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Loty ptaków I 10/30 E. Piotrowicz 86'
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Białe drzewo 4/20 E. Piotrowicz 86'
suchoryt, 30 x 40 cm, na arkuszu 46 x 55 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. pod płytą "E. Piotrowicz"; l.d. ołówkiem tytuł grafiki.
suchoryt, papier, 56 × 49 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: E. Piotrowicz 80
oraz opisany l. d.: Tęcza
technika mieszana/papier, 59 x 39,6 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Loty ptaków I 4/20 E. Piotrowicz 86'
sucha igła, papier, 63,5 x 49,5 cm (odbitka);
sygn. i dat. p. d.: E. Piotrowicz 65, l. d.: "Statek"- suchoryt 8/30
drzeworyt/papier, 31,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `"Ósemka wioślarska" - drzeworyt`, p.d.: `E.Piotrowicz 52`
sucha igła/papier, 44,5 x 68,5 cm
sygnowany i opisany u dołu: `Las` `epreuve d`artiste` i `E. Piotrowicz 63`
pieczątka Zachęty i NR INW. G - 1431
Estymacja: 900 - 1 500 zł
sucha igła/papier, 75,5 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `Opadający liść`, `epreuve d`artiste`, `E. Piotrowicz 77`
Odwrocie:
pieczątka Zachęty i `NR INW. G - 1453`
Estymacja: 800 - 1 500 zł
sucha igła, papier;
63,5 x 49,5 cm (wymiar odbitki)
74,5 x 59 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem: p. d.: E. Piotrowicz 65 oraz napis l. d.: "Statek" - suchoryt 8/30
Lit.: Katalog I Międzynarodowego Biennale Grafiki, Kraków 1966, poz. 669
Grafika Polska 1944 - 1984, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz 1984, s. 23, poz. 329
sucha igła, papier;
technika własna, metalowa, grafika barwna, papier, 59 x 80 cm (arkusz);
na odwrocie poświadczenie autentyczności przez żonę artysty
Suchoryt;
wym. pl.: 480 x 730 mm;
sygn. oł. p.d.: E. Piotrowicz 88, l.d. tytuł.
Suchoryt;
wym. planszy: 600 x 750 mm;
sygn. oł. p.d.: E. Piotrowicz 83, l.d.: Drzewa nadmorskie - suchoryt; egz. 5/20.
technika własna, metalowa, grafika barwna, papier,
59 x 80 cm (arkusz);
akwaforta, akwatinta/papier,
21,2 x 28,3 cm (odcisk płyty)
sygnowany i datowany p. d.: `E Piotrowicz` oraz l. d.: tytuł autorski