1 zł
2 600 000 zł

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Teatr Wielki z Warszawie , po 1834 r.

staloryt/papier, 14,5 x 21,9 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie 'A. Piliński del et sc.'
opisany na płycie śr.d.: 'La Place de l'Hôtel de ville et le grand Théâtre à Varsovie' oraz p.g.: 'POLOGNE'

cena wywoławcza: Wykup abonament

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Cantica Cantorum, 1883

Druk bibliofilski; wym. 31 x 23,5 cm, 4, 16 kart graficznych; Paris 1883, Typographie Pilleet et Dumoulin; VI tom serii "Monumeents de Xylographie": Cantica Cantorum reproduit en fac-similé sur l'exemplaire de la Bibliothèque Nationale par Adam Pilinski ; préc.é d'une notice par Gustave Pawlowski. Oryginalna oprawa, stan bardzo dobry.
Lit.: Przewodnik bibliograficzny, t. VI, Warszawa 1883. Rzadkie.

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Warszawa

widok stolicy od strony Pragi, wym. 14 × 20 cm

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Widok z Tarnowa z La Pologne

staloryt, papier;
14,4 x 20,4 cm (w świetle oprawy);

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Elections des Rois de Pologne a Vola

akwaforta, papier,13,6 x 21,3 cm (wymiar odbitki), 16 x 22,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis u dołu: Elections des Rois de Pologne a Vola. / pres de Varsovie.;
napis l. d.: A. Piliński del. et sculpt.

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Warszawa

akwaforta, papier, 12,8 x 20,1 cm (wymiar płyty),
16,5 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: Adam Piliński del. et sc.; pośrodku u dołu: Warsovie [!] / Vue prise du faubourg de Praga

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Warszawa

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

akwaforta, papier,13,6 x 21,3 cm (wymiar odbitki)
16 x 22,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Wielki Teatr Narodowy w Warszawie

miedzioryt, papier, 17 x 24 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: Antoine Corazzsi del. [De la Collection de Leonard Chod¼ko] Adam Piliński sc. / Wielki Teatr Narodowy / w Warszawie / Ukończony w r. 1832

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Kościół ewangelicki w Warszawie ukończony w r. 1781

miedzioryt, papier,
12 x 17 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu - l.: Zug del, p.: Adam Piliński sc.; niżej tytuł po
francusku i po polsku.

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

opisana u dołu: Antoine Corazzsi del. (De la Collection de Leonard Chod¼ko) Adam Piliński sc. / Wielki Teatr Narodowy / w Warszawie / Ukończony w r. 1832

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Zarzecze w Galicji

(z Leonarda Chod¼ki: "La Pologne historique, littéraire, monumentale et pittoresque, ou scenes historiques, monumens,..", 1839-1842)
sygn. na płycie p.d., staloryt, 12.3x19.8

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

Elekcje Królów Polski na Woli pod Warszawą, 1835

Elections des Rois de Pologne á Vola pries de Varsovie
staloryt; 16 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l.d.: A. Piliński; Warszawa 1835.

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

KOŚCIÓŁ EWANGIELICKI W WARSZAWIE. UKOŃCZONY W 1781 R., po 1834

staloryt, 12 x 17 cm w świetle p-p,
sygnowany na płycie "Adam Piliński sc." i "Zug del." oraz"De la Collection de Leonard Chodźko".

PILIŃSKI Adam (1810-1887)

WIELKI TEATR NARODOWY W WARSZAWIE UKOŃCZONY W R. 1832, po 1834

staloryt,
12 x 17 cm w świetle p-p,
sygnowany na płycie "Adam Piliński sc." i "Antoine Corazzi del." oraz "De la Collection de Leonard Chodźko"

liczba obiektów: 15