OWIDZKA Jolanta (1927 Radom - 2020 Warszawa)
Warszawa, 1989;
len, wełna, skóra, miedź, wym: 75 x 123 cm;
sygnowana na wszytej, skórzanej plakiecie
cena wywoławcza: Wykup abonament
tkanina; 130 x 200cm
sygnowany na odwrociu: sygnowany na odwrociu: "Jolanta Owidzka | Warszawa 2017
| 130x200 cm EXPLOZJA II | LEN, SISAL, STILON, KONOPIE | DRUT MIEDZIANY, BAWEŁNA | TECHN. ASS. LUCYNA DEDYS | J. Owidzka"
Niebieska pustynia (The Blue Desert)
bawełna, stilon, indygo, 380 x 150 cm
na odwrociu autorska naszywka z sygnaturą: 'JOLANTA OWIDZKA | WARSZAWA 1992 | 380 x 150 cm. "BŁĘKITNA PUSTYNIA" | "THE BLUE DESERT" | INDUSTRIAL LOOM. COTTON. STILON. | INDIGO BATH. | TECHN. ASS. DANUTA ŻELAZKO-SZALA | J. Owidzka'
- kolekcja instytucjonalna, Polska
Słoneczna etiuda, około 1965 r.
druk, gwasz/papier, 20 x 33,2 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu sygnowany, datowany i dedykowany: 'MOJEJ PIERWSZEJ RECENZENTCE PROF. IRENIE HUML "SŁONECZNĄ ETIUDĘ' 1965 | JOLANTA OWIDZKA 20 LUTY 2008 WARSZAWA'
- kolekcja Ireny Huml, Warszawa
Niebieska pustynia (The Blue Desert), 1992 r.
bawełna, stilon, 380 x 150 cm
stylon, 190 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na wewnętrznej wszywce: '1991 WARSZAWA JOLANTA OWIDZKA PLENERY LUBNIEWICKIE 1981-1991 STYLON KROSKO PRZEMYSŁOWE 40 [nieczytelne] INDIGO'
43x86cm
osnowa pionowa, len, sisal, stilon, wełna, folia
assemblage, krosno przemysłowe, stilon, bawełna, barwione w indygo
106 x 160 cm;
na odwrocie naszyta nalepka z opisem dzieła
stilon, sisal, wełna, folia poliesterowa, konopie, krosno pionowe, osnowa len, 120 x 175 cm;
sygnatura i opis na nalepce.
technika mieszana, 51 x 71 cm