1 zł
2 600 000 zł

KONIECZNY Marian (1930 Jasionowo - 2017 Kraków)

Akt kobiecy, 1991

brąz patynowany; wys. całkowita 62,5 cm;
sygn. i dat. na podstawie: MKonieczny 91,
na dole podstawy numer odlewu: 5/8, dołączony certyfikat autentyczności.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ikar, 1988

brąz patynowany, wys. całkowita: 66 cm;
sygn. na podstawie: MKonieczny, numer odlewu: 4/8, dołączony certyfikat autentyczności.

Nike

gips zbrojony (drut, płótno); wys. 60,5 cm, dł. 45 cm, szer. 19 cm.
Kraków, lata 50/60. XX w.

STAŃCZYK, 1993

Brąz
wys. 36 cm
sygn. z tyłu: MKonieczny 93

Nike

Kraków, lata 50/60. XX w.

Nike, 1989

brąz patynowany na marmurowej podstawie, dł. 80 x 68 cm;
odlew autorski, sygn. z tyłu: III PF Mkonieczny 89’

Nike, 1989 r.

brąz patynowany, 79 x 73 x 32 cm
sygnowany z tyłu: 'Konieczny 89' i opisany na podstawie: 'TP Forma'
wymiary podstawy: 23 x 39 x 19 cm

Popiersie chłopca - La belle Bo..., 1998

brąz, odlew patynowany; wys. 56 cm, szer. ca 44 cm, głęb. ca 28 cm.
Polska, 1998;
na prostopadłościennym cokole z przodu napis: "La belle Bo...". Z tyłu na plecach - sygnatura: "MKonieczny 98".

Z cyklu Macierzyństwo, 2016 r.

brąz patynowany, 27,5 x 50 x 14,5 cm
sygnowany, datowany i opisany z tyłu: 'MKonieczny | 2016 | Z CYKLU "MACIERZYŃSTWO" i z prawego boku: 'FORMA 1'
opisany ś.d.: 'ECCE HOMO'
odlew autorski

Ecce Homo, z cyklu: Macierzyństwo, 2016

brąz patynowany; 27 x 50 x 16 cm;
sygn., dat. i opisany z tyłu: MKonieczny / 2016 / z cyklu "MACIERZYŃSTWO"
oraz opisany u dołu: "ECCE HOMO"; odlew autorski.
Egzemplarze tej rzeźby znajdują się w Muzeum Śląskim w Katowicach oraz w formie pomnika przed Muzeum w Zamościu.

Nike, 1989 r.

odlew/brąz patynowany, 71 x 60 x 30 cm

Akt, 1991 r.

brąz, wys.: 62 cm
sygnowany: `MKonieczny`

La Belle Bo..., 1998 r.

brąz, wys.: 60 cm
sygnowany i datowany: `MKonieczny 98 | III`, na cokole napis: `La Belle Bo...`

Nike, 1982

[Miniatura pomnika Nike - Bohaterom Warszawy];
brąz, gips, wys. 62 cm;
numerowana: nr 12;
Redukcja pomnika odlana w Gliwickich Zakładach Urządzeń Technicznych w 1982.

W.I. Lenin - projekt do pomnika w Nowej Hucie,

brąz,
sygn. na płaszczu M.Konieczny wys. z podstawą 37,5 cm.

La Belle Bo...

brąz, wys 60 cm;
sygn. i dat. z tyłu po lewej: MKonieczny 98/III

Lenin

rzeźba w brązie; wys. 39 cm
Redukcja monumentalnej rzeźby Lenina z Nowej Huty (1973).

Nike uskrzydlona

rzeźba z brązu przedstawiająca uskrzydloną postać kobiety, na postumencie z marmuru,
wys. 34,5 cm; nie sygn.

Książę Witold

brąz patynowany, 61 x 27,5 x 20 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: MKonieczny / 74

liczba obiektów: 21