1 zł
2 600 000 zł

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Krakau, Florianitor

Brama Floriańska widziana od strony Barbakanu, rycina pochodząca z dzieła "Galizien 1915. Ein Kunstlertagebuch", wyd. Hugo Heller & Cie., Wiedeń, 1915 r.; grafika datowana "10 X 1915"; litografia, bibuła japońska, wym. arkusza 26,3 x 20,4 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Jaroslau, Das alte Stadthaus

Kamienica Orsettich w Jarosławiu, rycina pochodząca z dzieła "Galizien 1915. Ein Kunstlertagebuch"; wyd. Hugo Heller & Cie., Wiedeń, 1915 r.; grafika datowana "IX 1915"; litografia, bibuła japońska, wym. arkusza 26,7 x 20,2 cm

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Przemyśl, Eisenbahnbrucke

Zniszczony most kolejowy w Przemyślu, rycina pochodząca z "Galizien 1915. Ein Kunstlertagebuch", wyd. Hugo Heller & Cie., Wiedeń, 1915 r.; grafika datowana "12 IX 1915"; litografia, bibuła japońska, wym. 20 x 14,8 cm

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Aus Gorlice

Widok fragmentu miasta Gorlice, pochodzący z dzieła "Galizien 1915. Ein Kunstlertagebuch"; wyd. Hugo Heller & Cie., Wiedeń, 1915 r.; grafika datowana "X 1915"; chromolitografia, bibuła japońska, wym. 22 x 16,5 cm

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Tarnow, Am Ringplatz

Podcienia w Rynku w Tarnowie, rycina pochodząca z dzieła "Galizien 1915. Ein Kunstlertagebuch", wyd. Hugo Heller & Cie., Wiedeń, 1915 r.; grafika datowana 18 IX 1915; chromolitografia, bibuła japońska, wym. 21,7 x 17,3 cm

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Zrujnowane wnętrze kościoła w Sękowej, 1915

Litografia barwna;
wym.: 320 x 245 mm;
sygn. pł. p.d.: Luigi Kasimir, l.d.: Sękowa / 16 dez 1915. Grafika z teki: Galizien 1915. Ein Künstlertagebuch, wyd. w Wiedniu przez Kunstverlag Hugo Heller.

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Wawel. Brama przy katedrze, 1915

Litografia podkolorowana;
wym.: 173 x 234 mm (w świetle oprawy);
sygn. oł. l.d.: Krakau. Wawel / 11 Okt. 1915 / Luigi Kasimir. Grafika z teki "Kriegsmappe"; oprawa wiedeńska z nalepką zakładu ramiarskiego.

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Brama Floriańska, 1915

Litografia;
sygn. oł. l.d.: Krakau. Florianska / 10 Okt. 1915 / Luigi Kasimir. Grafika z teki "Kriegsmappe"; oprawa wiedeńska z nalepką zakładu ramiarskiego.

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Plac przed kościołem gotyckim

akwaforta, akwatinta barwna, papier,
26 x 32 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Luigi Kasimir (ołówkiem); l. d.: MAI 1914 (na płycie)

KASIMIR Luigi (1881-1962)

TARG PRZED KATEDRź ŚW. SZCZEPANA

Barwna akwaforta, akwatinta;
27,2 x 32,7 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: odcisk z płyty: MAI 1914 | p.d ołówkiem Luigi Kasimir

KASIMIR Luigi (1881-1962)

Brama Floriańska, 1915

litografia; wym.: 245 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Luigi Kasimir.

liczba obiektów: 11