1 zł
2 600 000 zł

GIEDROYĆ-WAWRZYNOWICZ Janina Róża (1902 - 1995)

Sadzenie drzewka, 1930

Akwarela; wym.: 31 x 24,3 cm; sygn. farbą p.d.: J.R. Giedroyć. Projekt okładki "Płomyka", nr 35 z 1930; uszkodzone narożniki (p.g., l.d.). Artystka jeszcze na studiach rozpoczęła trwającą do wybuchu wojny współpracę z "Płomykiem" i "Płomyczkiem" - projektowała ich okładki oraz ilustrowała zeszyty.

cena wywoławcza: Wykup abonament

GRAJĄCE W PIŁKĘ, lata 30. XX w.

drzeworyt, 35,5 x 25 cm w świetle passe-partout,
sygnowany ołówkiem pod klockiem l.d. "Grające w piłkę", p.d. "JR. Giedroyć".

Autoportret

drzeworyt (biała farba), czarny papier;
22 x 13,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji
monogramem wiązanym p. d.: JRG oraz
pod kompozycją: Janina Róża Giedroyć.

Sadzenie drzewka, 1930

Akwarela; wym.: 31 x 24,3 cm; sygn. farbą p.d.: J.R. Gierdoyć. Projekt okładki "Płomyka", nr 35 z 1930; uszkodzone narożniki (p.g., l.d.).

TRASA W-Z W WARSZAWIE, 1949

Drzeworyt, papier, 20 x 12,5 cm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: 1949 r. J.R.Giedroyć-Wawrzynowicz

Akt kobiety

litografia/papier, 34,5 x 21 (zadruk) 38,7 x 30,5 cm (arkusz)
sygnowane ołówkiem p.d. gmerkiem artystki

Estymacja: 600 - 900 zł

Budowanie, 1948

drzeworyt, papier; 30 x 18,3 cm (wymiar odbitki), 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis (ołówkiem) p. d.: JR Giedroyć-Wawrzynowicz
Napis l. d.: "Budowanie" 1948 r.

Zwiastowanie, 1932

drzeworyt, bibuła; 29,3 x 18,4 cm (wymiary odbitki) 34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem pod odbitką p. d.: JR Giedroyć oraz dat. l. d.: 1932.

Mariensztat, 1948

drzeworyt, bibuła, 29 x 21,1 cm (arkusz);
sygn. p. d.: J. R. Giedroyć Wawrzynowicz (pod kompozycją)

Kościół Sakramentek w Warszawie, 1969 r.

drzeworyt, technika własna/papier, 29,5 x 23,5 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `JRG` (monogram wiązany)
opisany u dołu: "Kościół Sakramentek w Warszawie 1969. J. R. Giedroyć Wawrzyno- | wicz.`

Estymacja: 600 - 900

Dziewczyna z gałązką

drzeworyt, technika własna/papier, 23 x 14 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `JGW` (monogram wiązany)

Estymacja: 800 - 1 200

Mariensztat, 1948

Akt, ok. 1930

mezzotinta, papier; 18 x 12,5 cm

Diablik w kieliszku, ok. 1930

drzeworyt, bibuła; 14,4 x 10 cm (arkusz);
sygn. p. d.: J. R. Giedroyć (pod kompozycją)

Dudek, przed 1935 r.

Drzeworyt sztorcowy, 7 x 4,9 cm [na arkuszu 19,9 x 14,9 cm]. Sygnowany l.d. na klocku monogramem wiązanym "JRG" oraz pod klockiem ołówkiem "JRGiedroyćWawrzynowicz". Na odwrocie passe-partout naklejona kartka autorska z danymi o autorce, tytule i technice pracy.

Dudek

drzeworyt, bibułka, 7 x 5 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: JRG (monogram wiązany na klocku);
praca reprodukowana w w katalogu: Incisioni delle Artisti Polacchi; Firenze, II 1935 r.

liczba obiektów: 16