1 zł
2 600 000 zł

KOLAŘ Jiří (1914 Protivín - 2002 Praga)

Sprzedam dom, w którym już nie chcę mieszkać I, 1988

Collage fotograficzny; wym.: 33,3 x 26 cm; na licu opisany ołówkiem przez wydawcę, który otrzymał pracę w ramach prezentu od artysty: Jiří Kolář Vends maison ou je ne veux plus vivre de B. Hrabal / 1988. Projekt okładki do książki B. Hrabala “Sprzedam dom, w którym już nie chcę mieszkać", wydanej po francusku w serii Collection Pavillons. Domaine de l’Est (Pa­ryż 1989).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sprzedam dom, w którym już nie chcę mieszkać II, 1989

Collage fotograficzny; wym.: 33,3 x 26 cm; p.d. sygnowany na odwrocie (zaklejony przez francuskiego introligatora); na licu opisany ołówkiem przez wydawcę, który otrzymał pracę w ramach prezentu od artysty: Jiří Kolář Vends maison ou je ne veux plus vivre de B. Hrabal / 1988. Projekt okładki do książki B. Hrabala “Sprzedam dom, w którym już nie chcę mieszkać", wydanej po francusku w serii Collection Pavillons. Domaine de l’Est (Paryż 1989). Ta praca - w nieco zmienionej kolorystyce - znalazła się na okładce książki.

Kompozycja z kaktusem, 1960 r.

kolaż/papier, 26 x 16 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jr Kolář - 60'

Kompozycja, 1959 r.

kolaż/papier przyklejony na karton, 31,5 x 33 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jr. Kolar 59'

Paris/Berlin, 1974 r.

kolaż, tempera/karton, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JK 74'
na odwrociu sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jiří Kolář'

Dama z gronostajem, 1994 r.

kolaż/papier, 40,5 x 31,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JK 94'
na odwrociu sygnowany i datowany: 'J Kolarz 94. | P.'

Kochankowie

prolaż/papier, 22,2 x 13 cm
na odwrociu sygnowany: `Jiří Kolář`

- Narodni Galerie w Pradze, Czechy

Autoportret, 1979 r.

muchlaż/papier, 32,5 x 36 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kolar | 79`

- zakup bezpośrednio od artysty
- Galeria Zdeněk Sklenář, Praga, Czechy
- kolekcja prywatna

Kompozycja, 1961 r.

collage/papier, 30 x 24,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. Kolar | 61'

liczba obiektów: 9