PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Ignacy Mościcki Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, po 1926
Akwaforta;
wym.: 271 x 224 mm;
sygn. oł. p.d.: fec. Józef Pieniążek.
cena wywoławcza: Wykup abonament
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Portret malarza Ludomira Benedyktowicza, 1925
Akwaforta;
wym.: 110 x 86 mm;
sygn. i dat. pł. l.d.: J. Pieniążek 1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Wnętrze kościoła Mariackiego, 1925
Akwaforta;
wym.: 380 x 235 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: J. Pieniążek; l.d.: Kraków 1925;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 224 x 265 mm; tyt. i dat. pł. l.d.: Łukowica 1934; p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wilno. Kościół św. Kazimierza, 1923
Akwaforta;
wym.: 183 x 104 mm; tyt. i dat. pł. l.d.: Wilno 1923, p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Prof. Leon Wyczółkowski w swojej pracowni w Krakowie, 1925
Akwatinta, akwaforta;
wym.: 271 x 225 mm;
sygn. i dat. pł. p.d.:
J. Pieniążek, Kraków 1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 155 x 252 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: tytuł.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół w Woli Radziszowskiej, lata 20.
Akwaforta, akwatinta;
wym. komp.: 60 x 63 mm;
sygn. i tyt. oł. poniżej komp.: Wola Radziszowska J. Pieniążek, na płycie p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Cygan [w tle zamek w Niedzicy], lata 20.
Akwaforta;
wym.: 233 x 168 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: tytuł, pł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzemieniec. Widok na Liceum i Górę Bony, 1927
Akwaforta; wym.: 133 x 225 mm; sygn. oł. p.d. J. Pieniążek, l.d. Krzemieniec oraz na płycie J. Pieniążek. Krzemieniec 1927, . Grafika z teki Krzemieniec, Lwów 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Portret Juliusza Słowackiego, 1927
Akwaforta; wym. komp.: 175 x 120 mm, planszy: 288 x 228 mm; niesygn. Grafika z teki Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Kościół św. Katarzyny, lata 20.
Akwaforta; wym. komp.: 142 x 170 mm, planszy: 207 x 236 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta, papier, 18,2 x 25,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JÓZEF PIENIĄŻEK / SANDOMIERZ 1925
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, sucha igła, papier, 12,3 x 8,7 cm;
sygn. na płycie p. d.: PIENIĄŻEK, l.d.: KOŚCIÓŁek W DĘBNIE 1927 / NA PODHALU; napisy: l. d.: Kościółek w Dębnie (ołówkiem); p. d.: Odbitka z oryginalnej płyty / Józefa Pieniążka (ołówkiem)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, sucha igła, papier, 11,7 x 8,7 cm;
napisy l.d.: Wilno (ołówkiem) p. d.: Odbitka z oryginalnej płyty / Józefa Pieniążka (ołówkiem)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygn. p. d.: J.PIENIĄŻEK (na płycie), l. d.: ZAKOPANE 1928 / STARY KOŚCIÓŁ (na płycie;)
napisy l. d.: Zakopane (ołówkiem), p.d.: Odbitka z oryginalnej płyty Józefa Pieniążka (ołówkiem)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwatinta z "Teki sandomierskiej", Lwów 1926,
12,5 x 19 cm
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek; l.d.: Wisła pod Sandomierzem (akwatinta).
Papier naklejony na tekturę, na odwrocie autorski opis ołówkiem: J. Pieniążek / Wisła pod Sando- / mierzem / (akwatinta), oraz pieczątka: A. Dalewski / Introligator / Kraków / Kopernika 6.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta, papier
18,2 x 25,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: JÓZEF PIENIźŻEK / SANDOMIERZ 1925
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Podwórko na Kazimierzu z widokiem na wieżę kościoła Bożego Ciała
akwaforta, akwatinta, papier, 20,7 x 17,2 cm (odbitka), 23,4 x 19,5 cm (wymiar papieru);
sygn. p. d.: J. PIENIĄŻEK (na płycie); l. d.: KRAKÓW 1923 (na płycie)
opisany wtórnie u dołu: Podwórko na Kazimierzu w/g płyty Józefa Pieniążka
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Profesor Leon Wyczółkowski w swojej pracowni w Krakowie, 1925
Akwatinta, akwaforta
wym.: 275 x 225 mm
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, Kraków 1925
poniżej oł. dedykacja i podpis artysty w l.d. tytuł.