1 zł
2 600 000 zł

BORYSOWSKI Stanisław (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Okno I, 1968

akwaforta, papier czerpany,
41,1 x 47,2 cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: "Okno I" 3/16 St. Borysowski 1968

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kwartet smyczkowy

akwaforta, papier, 24 x 32 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: St Borysowski (ołówkiem)

MARTWA NATURA, 1934-1935

olej na płótnie, 69 x 61,5 cm,
sygnowany l.d. "Borysowski", na odwrocie (wtórnie nalepiona na nowe krosno) nalepka TPSP w Krakowie z 1938 r. (nr 1005/40)

Pejzaż ze strumieniem, 1931 r.

olej/sklejka, 60 x 76 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Borysowski | 931"
na odwrocie 2 papierowe naklejki: `L. BANASIAK |
SALON OBRAZÓW I DZIE¸ SZTUKI`

Kwartet smyczkowy

Kompozycja czerwona, 1975

linoryt, sygn., tyt. i dat. oł., od. nr 2/15. Grafika po konserwacji; brak górnego marginesu.

MIASTECZKO

olej na sklejce, 59,4 x 79,4 cm,
sygnowany p.d. "Borysowski", na plecach nalepka "L. BŁASIAK / KRAKÓW STRADOMSKA 18 / SALON OBAZÓW I DZIEŁ SZTUKI [...]"

Pejzaż zimowy

olej, płótno, 70 x 62 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

PEJZAŻ

olej na tekturze, 23,4 x 32,1 cm,
sygnowany p.d. "Borysowski"

Widok na Kraków z okien Akademii Sztuk Pięknych

olej, płótno na tekturze, 50 x 41 cm;
sygn. p.d.: Borysowski 932

Pejzaż miejski

olej, sklejka, 24 x 31 cm; sygn. p.d.: Borysowski
na odwrocie powtórzona sygnatura autorska: Borysowski (ołówkiem)

olej, płótno, 70 x 62 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

Pejzaż z mostkiem

olej, tektura, 26 x 32 cm;
sygn. p.d.: Borysowski / 1931 r.

Pejzaż z kościółkiem - nokturn

olej, tektura, 24,5 x 32 cm;

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany l. d.: "Borysowski"; na odwrocie naklejka Ministerstwa Kultury i Sztuki Towarzystwa Artystów Wydziału Plastyki z opisem obrazu i datą VII. 47 r.

Na targu

olej, płótno,
35 x 69 cm;
sygn. p.d.: Borysowski

Martwa natura, lata 40.

olej na płótnie,
34 x 69 cm,
sygn. l.d.: Borysowski

Pejzaż (Miasto nad wodą), przed 1947

olej, płótno,
46 x 55 cm
sygn. l.d.: Borysowski, na odwr. l.g. nalepka MKiS - zakup z III Ogólnopolskiego Salonu w Poznaniu 1947, na nalepce dopisany nr: SDPRL PN-5/6/11, na g. żerdzi krosien metalowa tabliczka z nr: ZG SDP | N NR 975

TEMAT MUZYCZNY, 1957

akwatinta,
32,5 x 24,5 cm,
sygnowana p.d. "St Borysowski", na odwrotnej stronie poziomo akwatinta z innym "TEMATEM MUZYCZNYM"
(24,3 x 32 cm )

Przedwiośnie

olej, sklejka,
60 x 76 cm;
sygn.l.d.: Borysowski 931
na odwrocie dwie tożsame nalepki: L. BŁASIAK / KRAKÓW / STRADOMSKA 18 / SALON OBRAZÓW I DZIEŁ SZTUKI / KUPNO SPRZEDAŻ KOMIS / obrazy, dywany, antyki, kryształy / kilimy, meble

liczba obiektów: 239