1 zł
2 600 000 zł

SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Zestaw drzeworytów

a) Trójca Święta, 1916 - Drzeworyt; wym.: 129 x 91 mm; nie sygn.; uszkodzony narożnik. Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 19.
b) Chrystus [Krucyfiks], 1915 - Drzeworyt; wym.: 138 x 88 mm; nie sygn. Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 13.
c) Pieta [mała], 1916 - Drzeworyt; wym.: 129 x 91 mm; nie sygn. Lit.: Katalog "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 18.
Prace pochodzą ze zbiorów rodziny artysty. Stan zachow.: minimalne marginesy.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kościół św. Wojciecha pod Lwowem

akwaforta/papier, 20 x 30 cm ( w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Wł. Skoczylas` opisany u dołu `Kościół św. Wojciecha pod Lwowem`

Estymacja: 2 000 - 3 000

ŚWIĘTY BOŻE, ŚWIĘTY MOCNY?, 1916

drzeworyt na bibułce, 31 x 29 cm na arkuszu 46,5 x 39,5 cm. Niesygnowany. W katalogu wystawy pośmiertnej Władysława Skoczylasa, Kraków 1935 - poz. 20.

JANOSIK Z FRAJERKĄ,1919

drzeworyt, 36 x 39 cm, niesygnowany. W katalogu wystawy pośmiertnej Wł. Skoczylasa, Kraków 1935 - poz. 36.

PROFIL JANOSIKA, 1923

Drzeworyt, papier; 21 x 20,2 cm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod rycina l: drzeworyt, p: Wskoczylas

Profil Janosika, 1923

Drzeworyt na tincie; wym.: 220 x 217 mm (plansza: 375 x 260 mm); nie sygn. Dodatek artystyczny do zeszytu gwiazdkowego "Tygodnika Ilustrowanego". Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 49.

Powrót z polowania

drzeworyt kolorowany akwarelą/papier, 17 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu ołówkiem: l.d. `22/60` oraz p.d.: monogram wiązany

Estymacja: 2 500 - 3 500

Pochód zbójników, 1919 r.

drzeworyt/papier, 28,5 x 30,5 (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `W. Skoczylas`
grafika pochodzi z "Teki zbójnickiej" 1919 - 1920 r.

Estymacja: 1 400 - 2 500

Zestaw drzeworytów z cyklu Klasztor i kobieta

Komplet 8 drzeworytów; 20 x 14 cm;
ilustrujących "Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu" pióra Stanisława Wasylewskiego, Lwów 1923.

Pejzaż z kościołem

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
15 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W.Skoczylas

Profil Janosika, 1923

Drzeworyt na tincie;
wym.: 215 x 215 mm; nie
sygn. Dodatek do zeszytu gwiazdkowego "Tygodnika Ilustrowanego" z 1923. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 49.

Głowa górala [mała], 1928

Drzeworyt;
wym.: 1160 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas. Lit. Katalog: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 108.

Madonna [mała], 1915

Drzeworyt;
wym.: 129 x 91 mm; nie
sygn. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935; poz. 17, s. 38.

Głowa górala, 1913

Drzeworyt;
wym.: 310 x 290 mm; nie sygn.; pieczątka i podpis kuratora M. Sitkowskiej; odbitka własnoręczna Skoczylasa potwierdzona przez Tuszewskiego. Lit.: "Wystawa pośmiertna
Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 3.

Łowy, po 1920 r.

drzeworyt/papier, 22 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `W. Skoczylas`, l. d.: `18/60`

Estymacja: 2 400 - 4 000

Ponte Rialto w Wenecji, 1909 r.

akwarela/papier, 24,5 x 34,5 cm,
sygnowany i datowany l. d.: `W. Skoczylas 09`

Estymacja: 8 000 - 10 000

Profil Janosika, 1923

Drzeworyt na tincie
wym.: 215 x 215 mm, nie sygn. Zachowana oryginalna kalka zabezpieczająca z nadrukiem typograficznym: Główka górala. Drzeworyt oryginalny Władysława Skoczylasa. Dodatek artystyczny do zeszytu gwiazdkowego "Tygodnika Ilustrowanego". Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 49.

Dziewczyna z jednorożcem, 1919

Drzeworyt
wym.: 272 x 178 mm
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 34.

W haremie, 1910

Akwarela, ołówek
wym.: 28,8 x 39 cm
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas 1910.

liczba obiektów: 422