1 zł
2 600 000 zł
/10

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Zbisława Michniewicza

drzeworyt, papier, 9,5 x 7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu ołówkiem: Józef Gielniak

cena wywoławcza: Wykup abonament

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Danieli Gielniak 1965

linoryt barwny, wym.: 61 x 46 mm,
sygn. oł. p.d., tech. i dat l.d.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V 1958

linoryt, papier, 22 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J. Gielniak, w l.d.: ŇSanatoriumÓ V, w śr. d. linoryt 58

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Andrzeja Ostrowskiego 1955,

linoryt, 120 x 90 mm, n/s.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Zespół trzech grafik

1. Ksiądz 1956
drzeworyt, papier, 20,4 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JGielniak 56.

2. Autoportret
drzeworyt, papier, 26 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J.Gielniak.

3. Drzewo dla Dawskiego
litografia, papier, 38,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Cztery teczki grafik i rysunków ze zbiorów Henryka Płóciennika

Bibl.: Józef Gielniak, Grafiki ze zbiorów Henryka Płóciennika, Leszka Rózgi i Władysława Śmigielskiego [katalog wystawy] BWA w Łodzi, Łódzkie Towarzystwo Przyjaciół Książki, Kwiecień-Maj 1973, Łódź 1973.
Irena Jakimowicz, 1 tablica kolorowa, 48 tablic i reprodukcji czarno-białych, W kręgu sztuki, Warszawa 1982.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Impowizacja dla Grażynki II, 1965

linoryt, papier,
16.4 x 21.5 cm
sygnowany oł. pod ryc. l.: "Improwizacja dla Grażynki" II., śr.: linoryt 1965. 12/20, p.: Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Andrzeja Ostrowskiego, 1955

linoryt, 120 x 90 mm, n/s.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

KONARY I, 1957

linoryt, 20 x 25,5 cm,
sygnowany l.d. "Konary I", po środku "linoryt 1957", p. d. "Józef Gielniak"

GIELNIAK Józef (1932-1972)

PRACE GRAFICZNE I RYSUNKI - KOLEKCJA HENRYKA PŁÓCIENNIKA

większa część dorobku artysty - 38 linorytów, 2 akwaforty i 3 rysunki w czterech oprawionych w płótno tekach.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

"IMPROWIZACJA DLA GRAŻYNKI VI" (wersja mała)

mezzotinta, 12 x 8,7 cm, sygnowana u dołu ołówkiem: "J.Gielniak"
Jedna z trzech mezzotint wykonanych przez artystę.
Wielka rzadkość ! Stan idealny.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Kolekcja Henryka Płóciennika

38 linorytów, 2 akwaforty i 3 rysunki Józefa Gielniaka umieszczone w 4 oprawionych w płótno tekach.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Mój czarodziejski Bukowiec - improwizacja V

litografia, papier,
23.9 x 29.9 cm
Sygn. oł. pod ryc. l.Mój czarodziejski "Bukowiec"! - improwizacja V. (dédiée au dr S. Warszewski, śr.linoryt 59 r., p.J. Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

"Improwizacja I (W hołdzie V. van Gogh)", 1958

linoryt, 18 x 26 cm
reprodukowany: Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, s.21

Inspiracji do tej grafiki dostarczył artyście obraz "Wrony nad polem pszenicy" - ostatnia praca Vincenta van Gogha.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu

linoryt,
23,2 x 30 cm
odbitka 59/60
sygnowany ołówkiem l.d.: "Jesień w Bukowcu", śr.d.: "linoryt 59/60", p.d.: "J. Gielniak"
reprodukowany: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, s. 33.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VIII (Wysoka Łąka), 1967

linoryt barwny,
19,6 x 25 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: "Sanat. VIII (Wysoka Łąka)", śr.d.: "lin 1967 odbitka próbna", p.d.: "Józef Gielniak"

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Podróż dookoła karty gorączkowej, 1961

linoryt barwny,
20 x 39,5 cm
reprodukowany: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, s. 39

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu

linoryt,
23,2 x 30 cm
odbitka 59/60

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt barwny,
19,6 x 25 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt barwny,
20 x 39,5 cm

/10
liczba obiektów: 200