1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Zakryta czarnym płaszczem, 1905-1907

Akwatinta, akwaforta; papier żeberkowy z filigranem;
wym.: 147 x 97 mm;
nie sygn.; IX rycina z cyklu "Tancerka - Guerrero". Lit.: "Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej", Kraków 1964, poz. 432.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przestraszona, 1905-1907

Akwaforta, sucha igła; papier żeberkowy z filigranem;
wym.: 189 x 129 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. II rycina z cyklu "Tancerka - Guerrero". Cykl powstał w l. 1905-1907 pod wpływem hiszpańskiej tancerki, którą podziwiał w Monachium w 1905. Lit.: "Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej", Kraków 1964, poz. 425.

Portret Laszczki, 1894 r.

olej/płótno, 145 x 100 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Paryż 14 kwietnia 1894. | Józef Mehoffer | Konstantemu Laszczce.`

POLSKA RUDA ŻELAZNA?.

10 akcji na okaziciela Spółki Akcyjnej, 1922
offset,
31 x 24,5 cm,
sygnowany p.d. "J.Mehoffer".
Na odwrocie "Wyciąg ze statutu
Spółki?". Na dołączonej karcie - 10 talonów do akcji.

Studium anioła do witraża w Katedrze we Fryburgu, 1897

Kredka, papier;
29,5 x 25,5 cm
Sygn. p.d. Józef Mehoffer

Projekt okładki Sztuka Polska, 1903 r.

litografia barwna/papier,
38,5 x 28,5 cm
sygnowany i datowany na płycie l. d.: `Józef Mehoffer | 1903`
Grafika zrobiona na zamówienie wydawcy H. Altenberga jako okładka albumu "Sztuka Polska. Malarstwo" wydanego we Lwowie w 1903 roku.

SZKIC KWITNĄCEGO KRZEWU

olej/deska,
24 x 15,5 cm
ODWROCIE: odręczne potwierdzenie autentyczności - `Stwierdzam autentyczność obrazu, autorstwa Józefa Mehoffera, mojego | pradziadka | Anna Mehoffer`

SZKIC DO MLECZNEJ DROGI

olej/deska,
22,5 x 31 cm (w świetle passe - partout)
opisany p. d.: `Szkic do "Mlecznej Drogi"
ODWROCIE: szkicowy fragment postaci oraz opis ołówkiem

PORTRET MĘSKI

ołówek, papier,
47.3 x 31.8 wymiary w świetle passe-partout
sygn. p.g.: Rzym w lipcu 19[2]5 | Panu Romanowi Kornackiemu [?] | na pamiątkę | Józef Mehoffer

Młodość i śmierć (II), po 1912

Akwaforta, sucha igła na papierze żeberkowym;
wym.: 115 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer; stan zachow.: szerokie marginesy, grafika po konserwacji. Lit.: "Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej", Kraków 1964, poz. 443. (il. s. 35)

Portret kobiety

olej, płótno dublowane,
72,5 x 56 cm,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer
Maria?1906

TANCERKA Z RAJSKIMI PTAKAMI

Litografia;
62,5 x 54,2 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: JM | Józef Mehoffer

ŚWIĘTY KAZIMIERZ KRÓLEWICZ, 1915 R.

kredka, akwarela/karton,
78 x 49,5 cm
sygnowany l. d.: `Józef Mehoffer`
szczegół kartonu witrażowego dla Katedry na Wawelu
ODWROCIE: naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie
LITERATURA: Sztuki Piękne, R. III, 1926 - 27, s. 398, il.

"ZEMSTA", ok. 1896

autolitografia,
58 x 39 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "Józef Mehoffer"
na odwrocie pieczątka kolekcjonerska, ołówkiem tytuł i technika oraz napisy, kolekcjonerskie i proweniencyjne.

Portret mężczyzny

ołówek, papier żeberkowy,
58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski?: O. Honorat (?) Jezuita w Wojczy

Św.Hildegarda

sygn. l.d.
olej, sklejka
50x34.5

PORTRET KAROLA MASZKOWSKIEGO - SZKIC DO OBRAZU ŚPIEWACZKA, 1896 R.

węgiel/papier,
38 x 24 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Józef Mehoffer | Paryż 1896 r.`

Pożegnanie św. Rodziny

olej, karton, 68 x 45 cm,
sygn. l.d.: `Józef Mehoffer".

Portret O. Joachima Berthier Dominikanina we Fryburgu w Szwajcarii, 1918

Akwaforta, sucha igła;
wym.: 265 x 208 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Lit.: "Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej", Kraków 1964, poz. 441.

Urwany koń (Helcia Tatarówna), 1904

Litografia;
wym. komp.: 350 x 200 mm,
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Lit."Katalog wystawy Józefa Mehoffera", Kraków 1964, poz. 422.

liczba obiektów: 431