PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta, papier, 18,2 x 25,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JÓZEF PIENIźŻEK / SANDOMIERZ 1925
cena wywoławcza: Wykup abonament
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzemieniec. Stara uliczka, 1927
Akwaforta;
wym.: 125 x 85 mm;
sygn. oł. i na płycie p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Krzemieniec. Stara uliczka; grafika z teki "Krzemieniec", Lwów 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 130 x 180 mm;
sygn. oł. i na płycie p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Czorsztyn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 165 x 115 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 125 x 85 mm;
sygn. oł. i na płycie p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Łopuszna.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 120 x 154 mm;
sygn. oł. i p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Zamek w Niedzicy.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta,
wym.: 295 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Maj 1944.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
grafika, papier,
15,1 x 10,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Józef Pieniążek (ołówkiem)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Litografia;
18,5 x 25,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Józef Pieniążek | Sandomierz 1925
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PODWÓRKO NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE Z WIEŻź KOŚCIOŁA BOŻEGO CIAŁA
Litografia;
19,3 x 15,7 cm w świetle passe-partout
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Ulica Skałeczna w Krakowie, lata 20. XX wieku
akwaforta i akwatinta;
wym.: 145 x 170 mm;
sygn. (płyta) p.d.: J. PIENIźŻEK, l.d.: KRAKÓW; poniżej sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Prof. Leon Wyczółkowski w swej pracowni w Krakowie, 1925
akwatinta, akwaforta;
wym.: 275 x 225 mm;
sygn. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Prof. Leon Wyczółkowski w pracowni.
Stan zachowania: grafika po konserwacji.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzyż przydrożny w Lasku na Podhalu, ok. 1927
akwaforta;
wym.: 158 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Krzyż w Lasku, na płycie l.d.: J. Pieniążek 1927.
Grafika do planowanej teki "Podhale".
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta;
wym.: 148 x 108 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Orawka, na płycie l.d.: Pieniążek.
rafika do planowanej teki "Spisz i Orawa".
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta;
wym.: 113 x 100 mm;
sygn. p.d. J. Pieniążek, l.d. Sandomierz - Ratusz.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kapliczka przy kościele świętych Piotra i Pawła w Sandomierzu, 1926
akwaforta, akwatinta;
wym.: 125 x 98 mm;
sygn. oł. p.d. J. Pieniązek oraz na płycie: J. Pieniążek, l.d. Sandomierz.
Grafika z "Teka Sandomierska. Kwasoryty", Lwów 1926.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta;
wym.: 185 x 145 mm;
sygn. oł. p.d. J. Pieniążek oraz na płycie J. Pieniążek. Krzemieniec 1927, l.d. oł. Krzemieniec.
Grafika z teki "Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzemieniec. Widok na Liceum i Górę Bony, 1927
akwaforta;
wym.: 133 x 225 mm;
sygn. oł. p.d. J. Pieniążek (podpis z dedykacją autorską) oraz na płycie J. Pieniążek. Krzemieniec 1927, l.d. oł. Krzemieniec.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
olej, tektura, 32,5 x 40 cm
sygn. l. d.: JózefPieniązek - Białka 1922.;
Na odwrocie napis: Stary Kościół w Białce, oraz data: lipiec 1922 (pod oprawą);