1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Koza - Collage VIII, 1993 r.

technika mieszana/papier, collage/papier,
104 x 74 cm (wraz z oprawą)
sygnowany i datowany l.d.: `TP 93`
opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA 1993 | COLLAGE VIII`

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1960 R.

akwarela/papier,
29 x 40 cm

Kolumny, z cyklu Figury Magiczne

olej, płótno;
150 x 130 cm
sygn. l.d. TP 1983
Na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 19/83/ (Z CYKLU FIGURY MAGICZNE) KOLUMNY/ 150 x 130 cm/ COLONNE

Mewa i cień, 1986

olej, płótno
150 x 130 cm
sygn. p.d. TP.86
Na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 86/ MEWA I CIEŃ/ 150 X 130

Klucz, 1999

olej, płótno;
38 x 38 cm
sygn. l.d. TP.
Na odwrocie T.Pągowska/ 99

Bez tytułu, 1987

tusz, papier,
42 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1987 Teresa Pągowska

Pies skoczek, 2002

olej, płótno,
46 x 46 cm;
sygn. z lewej: TP. 01;
sygn. i dat. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 2002 PIES SKOCZEK 46 x 46

Bez tytułu, 1987

tusz, papier,
42 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Teresa Pągowska; dat. l. d.: 1987

bez tytułu

pastel, papier
51 x 66 cm

Bez tytułu, 1960

akwarela, gwasz, papier;
40 x 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na odwrocie: Teresa Pągowska 60

Stary klucz, 2003 r.

olej/płótno, akryl,
38 x 38 cm
sygn. l. d.: `TP.`; sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA STARY KLUCZ 2003 38-38`

Krzesło, 1995 r.

akryl/płótno, 46 x 46 cm
sygn. l.d. monogramem wiązanym: `TP.`
sygn., dat. i opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA I 1995 I Z CYKLU I PRZEDMIOTY I 46 X 46 I KRZESŁO`, na odwrociu naklejka z opisem

Bez tytułu, 1977 r.

akryl, węgiel/papier, 49,5 x 32,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: `T. Pągowska 77`

OLIMPIA, 1982

pastel, gwasz, apier beżowy żeberkowy,
62.8 x 47.7
sygnowany oł. p.d.: T. Pągowska 82

Bez tytułu, 1980 r.

technika własna/papier, 47 x 61 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Klucz - z cyklu Przedmioty, 1996 r.

olej/płótno,
38 x 38 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: `TP`
opisany na odwrocie: `TERESA PźGOWSKA | 1996 | Z CYKLU PRZEDMIOTY | KLUCZ | 38 x 38 cm`

Bez tytułu, 1987 r.

tusz/papier,
40 x 28 cm (w świetle passe-partout)
dat. i sygn. u dołu: `1987 Teresa Pągowska`

Czerwona sylwetka (1995)

sygn. dat. p.d.
serigrafia
100x70

DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY - LA COCOTTE, 1966 R.

olej, tempera/płótno
150 x 129 cm
sygn. l.d.: `T`
na odwrocie na płótnie napis: `TERESA PźGOWSKA 1966 / 150 x 129 / DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY / LA COCOTTE` na górnej listwie blejtramu napis ołówkiem: `DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY LA COCOTTE` oraz dwa okrągłe stemple

KRYNOLINA Z KOTEM, 1993

akryl, tempera, płótno,
151 x 135 cm
sygnowany i datowany u dołu pośrodku: "Tp. 93";
na odwrocie inskrypcja autorska: "TERESA PźGOWSKA 1993 KRYNOLINA 150x135 cm"

liczba obiektów: 288