1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Potrawa człowiekokształtna, 2007

pastel, akwarela, papier; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
u dołu sygn., dat. i napis: POTRAWA CZŁOWIEKOKSZTAŁTNA F.B.S. 1707.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rym do alleluja, 2007

u dołu sygn., dat. i napis l. d.: RYM . DO ALLELUJA p. d.: F.B.S.1707.

Corpus coelestris, 1993

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p. bok: F.S. 1693 oraz litera P w okręgu, na odwrociu: F. STAROWIEYSKI |CORPUS COELESTRIS |1693 litera P w okręgu

Miłość ziemska i piekielna w oczekiwaniu na zbawienie niebieskie, 1986

olej, płótno, 130 x 100 cm
sygn. z lewej strony monogramem F.S. 1686

Bykowi chwała, lata '60 XX w.

tusz/papier, 29.50 x 20.80 cm, oprawiony, na odwrociu pieczęć z monogramem: 'Z rysunków Franciszka Starowieyskiego' oraz potwierdzam autentyczność: 'T. Starowieyska'

- DESA Unicum, 2013

*opłata droit de suite

Bez tytułu, lata '60 XX w.

tusz/papier, 21.50 x 30.50 cm, oprawiony, na odwrociu pieczęć z monogramem: 'Z rysunków Franciszka Starowieyskiego' oraz potwierdzam autentyczność: 'T. Starowieyska'

- DESA Unicum, 2013

*opłata droit de suite

Moralli z okazji pokazywania cycków, 1965 r.

tusz/papier, 29.50 x 21 cm, oprawiony, sygnowany i opisany l.d: 'Moralli z okazji pokazywania cycków | SALZBURG 1965 | F. v. B. S. Byk. 'na odwrociu pieczęć z monogramem: 'Z rysunków Franciszka Starowieyskiego' oraz potwierdzam autentyczność: 'T. Starowieyska'

- DESA Unicum, 2013

*opłata droit de suite

Bez tytułu,1988 r.

pastel/papier, 56 x 75 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'Starowieyski 1688 | P (w kółku)'

- Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, Gliwice, 2016

*opłata droit de suite

Ugięcie jaja wieczności, 2007

pastel, papier jasno brązowy;
70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi po środku: 17 [monogram] 07, opisany po środku u góry: ugięcie jaja wiecznosci (sic!).

Niebyt w walce z rozpustą, 2007

sygn. i dat. p. g.: 17 [monogram] 07, u góry opisany: niebyt w walce z rozpustą.

Kamień przydrożny, 1692 (1992) r.

pastel/papier, 28 x 37,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.śr.: '16 [monogram wiązany] 92 | KAMIEŃ | PRZYDROŻNY'

Chutted Ikar, 1692 (1992) r.

pastel/papier, 27 x 36 cm
opisany, sygnowany i datowany p.g.: 'chutted IKAR | FS 1692 P'

Projekt plakatu - Galeria Plakatu

akwarela, kredka, ołówek/papier, 29,4 x 21 cm

- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków

Projekt plakatu - Fra. Starowieyski. Plakaty, 1985 r.

flamaster, kredka/papier, 24,9 x 17,8 cm

Kompozycja dla żony (Alle Menschen werden Brüder), 1964 r.

akwarela/papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany w obrębie kompozycji: 'Jan Byk', opisany u dołu: 'F. STAROWIEYSKI pinx PETRY & --> 25.X.1964 W-wa --> Teraesae. JAN BYK'

Bezsens zwierzęcej chuci!, 2006

pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R
oraz po środku u góry tytuł: bezsens zwierzęcej HUCI! [sic!]

Scena biblijna, 2007

pastel, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: SCENA BIBLIJNA / W / FS [inicjał wiązany] 1707.

13. F. 14. 14. PL 13.

pastel/papier naklejony na płótno, 64 x 44,5 cm
opisany w obrębie kompozycji: '13. F. 14. 14. PL 13.'
na odwrociu, na blejtramie słabo widoczna pieczątka i napisy inwentarzowe

- kolekcja prywatna, Włochy

Chronos i Thanatos, 1988 r.

olej/papier naklejony na płótno, 70 x 99 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'STAROWIEYSKI' oraz sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'ΧΡΩΝΟΣ | ΘΆΝΑΤΟΣ | 16 [monogram wiązany] FS 88 | P'
na odwrociu słabo czytelna pieczęć z Galleria D'Arte

Szkice twarzy i ust

długopis/papier, 29,4 x 42 cm

liczba obiektów: 829