1 zł
2 600 000 zł

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

DRZEWO WIADOMOŚCI DOBREGO I ZŁEGO

olej na kartonie
55 x 62 cm
sygnowany l.d. "Z Lachur"

cena wywoławcza: Wykup abonament

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

NIEBIAŃSKA MUZYKA

olej na papierze
59 x 41,5 cm
sygnowany p.d. "Z.Lachur"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Przed rozstrzelaniem

Tusz, piórko, karton
25 x 17,5 cm,
sygn. l.d.: Z. Lachur (19)61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z CYKLU JUDAICA, 1992-93

Technika własna
37 x 69 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis czerwoną farbą wykonany przez artystę: JUDAICA | 1992-93| mal. Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz

olej, płyta wiórowa
55,5 x 43,5 cm
sygn. p. d.: Lachur
na odwrocie nalepka z opisem obrazu

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SKRZYPEK - z cyklu MUZYKA, 1986-88

Technika własna;
57 x 55 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis czerwoną farbą wykonany przez artystę: MUZYKA | rok 1986-88 | mal. Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SYMFONIA ŻYCIA - Z CYKLU JUDAICA, 1998-2000

olej/płyta,
58 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: `Z.Lachur`
opisany na odwrocie: `SYMFONIA | ŻYCIA | Z CYKLU | JUDAICA | mal. Z. Lachur | 1998 | 200(0)`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŚWIĘTO PURIM, 1995

olej/płyta,
62 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: `Z.LACHUR`
opisany na odwrocie: `ŚWIĘTO PURIM- | -1995- | Z.Lachur`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Portret dziewczyny

Akwarela, ołówek, papier,
14, 5 x 9, 5 cm
sygn. l. d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chrystus

olej, sklejka, 37 x 26 cm,
sygn. l. d.: Z. LACHUR 87
na odwrocie napisy autorskie: CHRYSTUS / Mal. ZLachur / 1987

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MOJŻESZ Z TABLICAMI DZIESIĘCIORGA PRZYKAZAŃ, 1991

olej na kartonie, 86, 5 x 61, 5 cm,
sygnowany p. d. "Z. Lachur 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BOŻA ORKIESTRA, 1991

olej na kartonie, 60 x 86 cm,
sygnowany l. d. "ZLachur 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Egzekucja, 1961

tusz, piórko, karton,
25 x 17,5cm
sygn. p. d.: Z. Lachur 61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydzi, 1959

olej, płótno,
88 x 120cm
sygn. p. d.: Z. Lachur 42 - 59r.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydowscy muzykanci, 1987

olej, płyta pilśniowa; 35 x 50, 5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z - LACHUR - 87

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydowski nosiwoda, 1987/88

olej, płyta pa¼dzierzowa 52,5 x 39,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: LACHUR 87 - 8,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 1988

tusz, gwasz, papier, 35,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: Z. Lachur 1988

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Orkiestra, 1998

olej, tektura, 79 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Lachur;
na odwrocie napisy: ORKIESTRA / z cyklu: JUDAICA / 1998 / Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Portret mężczyzny

Technika mieszana,
28 x 22 cm,
sygn. p.d. : Z.Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Zgliszcza

tusz, piórko, karton, 25 x 17,5cm
sygn. p. d.: Z. Lachur

liczba obiektów: 279