1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Powrót, 1947

olej, tektura, 37 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba 1947;
na odwrocie napis: "Powrót" Jezu miej litość nad nami;
Lit.: Adam Konopacki, Wlastimil Hofman, z cyklu Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 27, poz. kat. 51; Wlastimil Hofman, z cyklu Spotkania ze sztuką, Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, nr kat. 45.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Starość i młodość

olej, tektura; 33 x 44 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie nalepka z fragmentarycznym drukiem warszawskiego Dom Sztuki [HOTEL DES VENTES / WARSZAWA, CHMIELNA] oraz numerem wypisanym tuszem: 1857.

Portret Jerzego Horodyńskiego

olej, tektura; 41,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie dedykacja autorska: Kochanemu / Poecie Jerzemu / Horodyńskiemu / w dowód / prawdziwej / sympatii / Wlastimil / Hofman / Szklarska Poręba.

Portret chłopca

olej, deska; 9 x 15 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann.

Przy ognisku, 1932 r.

olej, płótno, 31 × 42 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1932

Istambuł, 1940 r.

olej, tektura, 17,5 × 22,5 cm
sygn. dat. i opisany l. d.: Wlastimil
Hofman/Istambuł 1940
na odwrocie autorska dedykacja: Mojej Najdroższej w dzień urodzin/Adziuszce/zawsze ten sam/Wlastimil

Rodzina Potockich, 1934

olej, płótno; 136 x 153 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil/Hofman/1934

Gorejące serce, 1914

autolitografia; 13,5 x 17 cm;

Portret damy (pani Generałowa), 1915 r.

olej, płótno, 80 × 65 cm,
sygn. i dat. p.g.: Vlastimil Hofmann /1915, na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich Ludvíka Císarva.

Autoportret z figurką Chrystusa

olej, płótno, 94 x 65 cm

Wędrowiec z aniołem, 1921 r.

olej, tektura naklejona na sklejkę, 73,5 x 73,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1921

Portret mężczyzny, 1923 r.

olej, tektura, 23 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1923

Anielska muzyka, 1923

olej/tektura, 47 x 67,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1923
na odwrociu nalepka wypełniona czarnym atramentem: 1450 ZYGFRYD REIZES/SALON SZTUKI/Lwów 3-go Maja 11 a./Nr 197 / Autor Hofman W. / Tytuł dzieła / Cena sprzedaży / Rodzaj ol.

Chronos, 1941

olej/sklejka, 34 x 47 cm
sygn. przy prawej krawędzi: Wlastimil Hofman 1941/Tel Aviv
na odwrociu autorski napis: Czas jest panem tego świata/Czas jest panem bólu duszy/Czegoż srogi czas nie skruszy/Nad grobami gdy przelata/Książę Niezłomny/Jul. Słowackiego; poniżej: Naczelnemu Wodzowi, Generałowi Broni/Władysławowi Sikorskiemu/w hołdzie Wlastimil Hofman/24/XII 1941/Jerozolima; u góry napis ołówkiem: Chronos

Piłkarze, 1935

olej/płótno, 85 x 100 cm
sygn. l.d.: Kochanemu Panu D. Adamowi Obrubańskiemu na pamiątkę/Wlastimil Hofman 1935
na odwrociu fragment nalepki Instytutu Propagandy Sztuki

Mężczyzna w meloniku, ok. 1907

olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)

Pożegnanie, 1960

olej, płyta; 17,7 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1960

Kobieta w parku

olej/tektura, 34,8 x 47,3 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman'
na odwrociu przedstawienie mężczyzny

Portret kobiety, 1965 r.

olej/tektura, 37 x 32 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil | Hofman | 1965'

liczba obiektów: 1577