1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

RAMY WSCHODU VIII, 1973

Technika własna, karton; 96 x 50 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu VIII autochemigrafia 13/16; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

cena wywoławcza: Wykup abonament

RAMY WSCHODU VIII, 1973

Technika własna, karton; 97 x 50 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu VIII autochemigrafia 7/9 Ep - d`artiste; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3

MILCZENIE I

Technika własna, karton; 49,5 x 84,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Milczenie I autochemgrafia; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972

MILCZENIE VI, 1974

Technika własna, karton; 48 x 86
Sygnowany l.d.: Milczenie VI, autochemigrafia; p.d.: 1974 | JAN | BER | DYSZ | AK
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

RAMY WSCHODU VI, 1972

Sygnowany śr.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972 | Ramy Wschodu IV 5/11 autochemigrafia

REQUIEM LXIV, 1969

Technika własna, karton; 69 x 63,5 cm
Sygnowany p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | LXIV; sygnowany na odwrocie: JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | Requiem LXIV
Stan zachowania: w trzech miejscach rozdarcia

REQUIEM LXXI, 1969

Technika własna, karton; 72 x 70 cm
Sygnowany p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | LXXI; sygnowany na odwrocie: JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | Requiem LXXI

MILCZENIE III, 1974

Technika własna, karton; 85 x 48,5 cm
Sygnowany śr. d.: Milczenie XIII autochemigrafia 1974 | JAN | BER | DYSZ | AK

MILCZENIE XIII -PRAPIERWOTNE, 1974

Technika własna, karton; 48,5 x 83 cm
Sygnowany l.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | Milczenie XIII - prapierwotne; p.d.: autochemigrafia 10/20

Koło podwójne, 1962 r.

gwasz, tusz/papier, 37 x 19 cm
na odwrocie sygnowany, datowany i opisany: 'Koło | podwójne | 1962 | JAN | BER | DYSZ | AK' oraz nalepka ramiarska

Koło podwójne, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 38 x 21 cm

Anti nomos O, 1975-76 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1975-76 | ANTI NOMOS O | ACRYLIC`

- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibaków, Monte Carlo, Monako

- Jan Berdyszak, Malarstwo, rzeźba, rysunek, katalog wystawy, Galeria Miejska Arsenał, Poznań 1966, s. 167 (il.)

Obszar koncentrujący LXVII, 1977-80 r.

akryl/płyta, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1977 | 1980` oraz opisany: `OBSZAR KONCENTRUJĄCY | LXVIII. | akryl`

OBSZAR KONCENTRUJĄCY III, 1974-1975

akryl, drewno, 69,5 x 69,5 cm
sygn. i opisany na odwrocie na desce u góry:
OBSZAR KONCENTRUJĄCY | III.
po prawej strzałka, poniżej: 1974 | 1975
po lewej strzałka, poniżej: AKRYL | 70 x 70 | DESKA
u dołu: JAN | BER | DYSZ | AK

XLII, 1962

Tusz, gwasz, papier milimetrowy; 59,5 x 42 cm
Sygnowany p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1962 | XLII
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

SYTUACJE I, 1959

Gipsoryt, papier; 33 x 30 cm (odbitka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną Sytuacja I, 32 x 30 gipsoryt JBerdysz 1959

RAMY WSCHODU IX, 1973

Technika własna, karton; 96 x 47 cm
Sygnowany D.d.: Rany Wschodu IX | autochemigrafia JAN | BER | DYSZ | AK | 1973

MILCZENIE XI - PŁOMIEŃ, 1974

Technika własna, karton; 86 x 48 cm
Sygnowana śr. d.: Milczenie XI - płomień JAN | BER | DYSZ | AK | 1974 autochemigrafia 8/10

CZERŃ I BIEL, 1960

Gipsoryt, papier; 65 x 42,5 cm (odbitka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Czerń i biel V. gipsoryt 65 x 42 cm JBerdysz 1960

RAMY WSCHODU I, 1972

Technika własna, karton; 100 x 45 cm
Sygnowany l.d.: Rany Wschodu I 11/13 autochemigraf; p.d. JAN | BER | DYSZ | AK | 1972

liczba obiektów: 417