PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)
sangwina, 24,3 x 33,6 cm, sygnowana l.d. "PODSADECKI" i dat. p.d. "24. II. 1958"
cena wywoławcza: Wykup abonament
kredka, 25 x 31 cm, sygnowany l.d. "PODSADECKI" i datowany p.d. "5.4.964"; pośrodku: "z płaskorzeźby antycznej".
PARK KASPROWICZA w SZCZECINIE, 1946
akwarela na papierze, 52 x 60 cm, sygnowana l.d. "K. Podsadecki 1946 /Szczecin. Park Kasprowicza"; p.d. dedykacja (ołówkiem): "Pani Marysi N. na pamiątkę ze Szczecina KP. 48"
olej, płótno na desce,
42,5 × 22,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na odwrocie: Podsadecki
Estymacja: 15 000 - 17 000 zł
sygn. dat. l.d.
olej, sklejka
37x43 cm
olej, tektura; 31 x 35,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: PODSADECKI. 1942.
na odwrocie: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L. 3. - TELEFON 100 02 (przekreślone) | Data przyjęcia 4/VI 1943 | Autor Kazimierz Podsadecki | Tytuł Martwa natura | Rodzaj olej Rozmiar 31 x 35 cm | Nr 14145
21,5 x 30 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki 25.6.1962. Na odwrocie autorski opis pracy (oł.) i stara naklejka aukcyjna.
Olej, płótno; wym.: 25 x 38 cm;
sygn. p.d.: Podsadecki, l.d. data. Na odwrocie autorski opis pracy (oł.) i stara naklejka aukcyjna.
Pola-Witkowice pod Krakowem, 1953
olej, sklejka; wym.: 51 x 65 cm;
Sygn. p. d.: K.PODSADECKI -1953
Olej, płótno; wym.: 77 x 40 cm;
Sygn. p.g.: PODSADECKI/VIII/1958
Kredka, papier; wym.: 21 x 28cm
Sygn.l.d. Podsadecki /czerw. 1939
Sangwina, papier; wym.: 34 x 24,5 cm
Sygn.p.d.: P./6.3.62-; oraz napis l.d. CÓRA
akwarela, kredka/papier, 50 x 39 cm (w świetle passe-partout)
w l.d. wydrapana sygnatura: `Podsadecki`
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
olej, tektura, 47 × 41 cm
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI 51
na odwrocie napis z tytułem, datą i nazwiskiem artysty
Estymacja: 6 000 - 7 000 zł
akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. długopisem p. d.: 5.VI.969. Podsadecki
Martwa natura z gałązią i grzybami, 1963
Tempera, olej, pilśnia; wym.: 50 x 37 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: IX.1963; opis autorski na odwrocie.
MARTWA NATURA ZE SKRZYPCAMI i PATERĄ OWOCÓW, 1963
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 80 x 60 cm,
sygnowany p.d. "PODSADECKI 1963"
tempera, płótno; 38 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Podsadecki / 938.
na odwrocie na płótnie napis autorski: 1938 / K. PODSADECKI / WIDOK Z KROWĄ, / 55 x 38 / TEMPERA
akwarela, papier;
24,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: podsadecki. 27.X.1966 - (ołówkiem);
na odwrocie napis: "JESIENNE DRZEWA"