1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Projekt plakatu - Dziady

akwarela, ołówek/papier, 29,5 x 41,8 cm

- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rozmowa języków

akwarela, ołówek/papier, 29,5 x 42 cm

Projekt plakatu - Molier, Don Juan, około 1983 r.

akwarela, ołówek/papier, 29,5 x 18 cm

Projekt plakatu - Franciszek Starowieyski. Plakaty, 1984 r.

flamaster, kredka/papier, 24,6 x 17,6 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'FBS [monogram wiązany]1684'

Projekt plakatu - Galeria Plakatu

akwarela, ołówek/papier, 29,3 x 21 cm

7/6000000000 part de L'humanité, 1692 (1992) r.

olej, ołówek, węgiel/papier, 35 x 50,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '7/6000000000 part de L'humanité FStarowieyski 1692 P'

- kolekcja prywatna, Włochy

Kompozycja z piramidą, 1688 (1988) r.

pastel/papier, 32 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: '16 [monogram wiązany] 88 P''

- kolekcja prywatna, Włochy

Zona Noego

Akwarela, kredka, papier, 24x32 cm,
sygn. p.g.: Żona Noego, monogram wiązany, 1698.

Akt, 1988

pastel, papier; 49 x 63,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. u dołu: FS [inicjał wiązany] / 1688 w [litera w kółku]

Ewa Starowieyska

gwasz, ołówek, papier; 60 x 17,5 cm w św. p-p.;
na odwrocie:
- pieczątka: z rysunków Franciszka Starowieyskiego
- napis: Potwierdzam autentyczność / T. Starowieyska / 19 01 2010

Szkice, 1985 r.

kredka, papier, 39,5 x 29,5 cm
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany FS 1685

Szkice,1979 r.

ołówek, papier, 30 x 42 cm
sygn. i dat. po lewej: monogram wiązany FS 1679

DLA BOGA, CZYJA NOGA..., 1975

pastel, papier pakowy beżowy
161 x 119 cm
napisy po p.: dla | Boga | czyja noga
po l.: urwana | dla Pana | Boga
sygn. białym pastelem p.d.: FStarowieyski
niżej czarnym pastelem: a. d. 1675

Proweniencja:
Praca pochodzi z kolekcji Everson Museum of Art w Syracuse, N.Y., powstała prawdopodobnie podczas pobytu artysty w Stanach Zjednoczonych.

RAMIRO, 1966

Technika mieszana, papier; 50 x 36 cm
Napisy autorskie p.d.: Ramiro | Andrzejowi | Franek | 2.IX.1867 | …; na odwrocie: opis postaci; dwukrotnie stempel własnościowy: Własność Andrzeja Majewskiego; sygnatura: Jan …. | 8.VI.66
Projekt kostiumu mulnika Ramira do opery Godzina hiszpańska Maurice’a Ravela, Teatr Wielki, Warszawa, 1966. Podarowany w 1967 r. przez autora scenografowi teatralnemu Andrzejowi Kreutz-Majewskiemu

Le papillon de la morte, 1988

pastel, papier fioletowy;
42,5 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany przy lewej krawędzi: LE PAPILLON / DE LAMORTE / 16 (inicjał wiązany)88 / P (w okręgu).

GRZYBICE, 2000

pastel, papier
98,5 x 68,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: GRZYBICE | 17 FS [monogram wiązany] 00 | R [w kółku]

Szkice - praca dwustronna, ok. 1994/1995

węgiel, kredka, papier; 20,3 x 57 cm w św. p-p.;
na odwrocie:
- pieczęć: z rysunków Franciszka Starowieyskiego;
- napis: Potwierdzam autentyczność / T. Starowieyska

Według kantaty Bacha, 1973

akwarela, kredka, papier; 52 x 38 cm w św. p-p.;
sygn. u dołu: F Starowieyski.;
napis u dołu (częściowo czytelny): nach de cantate Bach's / Gott ist mein König in der nacht / 23.IX.1673 903eichet?

Cztery akty kobiece

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany p.śr.: 'monogram wiązany'

Pejzaż z czaszką, 1973

akwarela, tusz, papier, 30 x 44 cm w świetle passe-partout,
sygn. u dołu: Fr. Starowieyski 1673 / Koln

liczba obiektów: 829