1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Kapliczka na Podhalu, 1929

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: ST. CZAJKOWSKI 1929;
na odwrocie nalepka z napisem: MAGAZYN ARTYSTYCZNI i SALON OBRAZÓW | JULIANA BUROFA, Warszawa, Nowy-Świat 47. | No 3281 Autor St. Czajkowski | Tytuł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Świątek nad Wisłą, 1919

olej, płótno; 68,5 x 49,2 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1919;
na odwrocie nalepka z napisem: Stanisław Czajkowski | Świątek nad Wisłą
na odwrocie nalepka z napisem: Obraz Stanisława Czajkowskiego p t. Świątek nad Wisłą 1919 | technika olej/płótno nr katalogu 164 brał udział w Wystawie Pośmiertnej | Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981 pod spodem pieczątka: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Pl. Małachowskiego 3 |00-916 Warszawa | Tel. 27-69-13 N
na odwrocie: dwa razy numer inwentaryzacyjny: ST.Cz. | inw. 339
"Staw w Borkach o zachodzie" | 1939 Nowogródzkie; oraz oznaczenia według inwentarza: St.Cz. inw.125

SYNAGOGA W KAZIMIERZU ZIMĄ

gwasz, akwarela na kartonie,
30,5 x 37 cm,
sygnowany p.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI".

Droga z Puław do Kazimierza

olej/płótno, 47 x 65 cm

Estymacja 14 000 - 18 000 zł

Wisła, ok. 1920

olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie nr 191 oraz nr inwentarzowy nadany po śmierci artysty: St.Cz. Inw.281 (zdublowany)

PEJZAŻ Z DWOMA WIATRAKAMI, 1930

Olej, sklejka; 39 x 55 cm
Sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1930

Obłoki nad wodą

olej, tektura; 36 x 46 cm.
Na odwrocie szkic pejzażowy w ołówku;
oraz nr inwentarzowy dwukrotnie powtórzony z prawej i lewej u dołu: St.Cz. / inw. 283

Widok na Wisłę, 1927 r.

olej/tektura, 25 x 33 cm
sygnowany i datowany u dołu: `STANISŁAW CZAJKOWSKI 1927`

Estymacja 5 000 - 8 000 zł

Pejzaż, 1942

olej, sklejka, 24.5 x 32.5
sygn.l.d. STANISŁAW CZAJKOWSKI 1942

TOPOLE W HEEZE, 1916

Olej, sklejka mahoniowa; 38,5 x 45 cm
Sygnowany p.d.: HEEZE .1916. ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie trzy nalepki wystawowe: TPSP w Krakowie z 1916 r, wystawy "Wieś polska w malarstwie" Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z 1972 r. oraz "Pierwszej wystawy dzieł sztuki ze zbiorów prywatnych" Biuro Wystaw Artystycznych, Bydgoszcz, 1974 r; dwie pieczęcie lakowe; napis: Własn. K. Borucki

Katedra Notre Dame w Paryżu

olej, tektura; 27 x 35 cm;
sygn. l. d.: PARYŻ / ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie napis autorski (?): Notre Dame w Paryżu oraz nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Gdańsku: Kolekcja pakoska - wokół krakowskiej "Sztuki" IX.2001 - I.2002), informacje inwentarzowe oraz katalogowe: Katalog wystawy z 1954 poz. 95

Świątek nad Wisłą, 1919

olej, płótno; 69 x 49 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI/ 1919
na odwrocie: dwa razy numer inwentaryzacyjny: St. Cz. inw. 339, nalepka z odręcznie wpisanym autorem i tytułem oraz nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Warszawa, Pl. Małachowskiego 3, z informacjami o wystawie pośmiertnej Stanisława Czajkowskiego, grudzień 1980-styczeń 1981, nr kat.: 164

W Bronowicach, 1902 r.

ołówek/papier, 23,5 x 33 cm
sygnowany l. d.: `S. C.` oraz p. d.: `19 26/3 02 Bronowice`

Estymacja: 1 200 - 1 800

PEJZAŻ WIOSENNY, 1903

Olej, płótno; 46 x 55 cm
Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903

Kościół w Modlnicy, ok. 1905

Węgiel, papier;
wym.: 47,5 x 63,5 cm;
sygn. p.d.: SC, w l.d rogu słabo czytelna sygnatura [Stanisław Czajkowski].

Sad, koniec lat 20. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 26,7 x 33,2 cm;
sygn. p.d.: CZAJKOWSKI.

Kapliczka

akwarela, papier, 17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Nokturn

Olej, tektura
wym.: 25,5 x 32,5 cm
nie sygn.
Praca wystawiana: "Stanisław Czajkowski. Wystawa monograficzna", Zachęta, Warszawa 1976 (katalog: Szkice olejne)

Modlnica, 1905 r.

kredka/papier, 26 x 35 cm
p. d.: `Modlnica 905`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

KAPLICZKA W POLU (KIELECKIE), ok. 1900

Olej, płótno; 105,5 x 58,8 cm
Sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na odwrocie nalepka: na krosnach nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym niebieskim długopisem: Obraz St. Czajkowskiego p.t.: Kapliczka w polu 1900, technika olej, płótno nr katalogu 7; brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981. Na nalepce pieczęć Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, tel. 27-69-13 z nieczytelnym podpisem. Powyżej napis: St. Cz. Inw. 374. W prawym dolnym rogu napis: KAPLICZKA W POLU - KIELECKIE

liczba obiektów: 418