1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Bez tytułu, 1987 r.

Tusz/papier, 39,5 x 28 cm
sygnowany p. d.: `Teresa Pągowska` i datowany l. d.: `1987`

cena wywoławcza: Wykup abonament

18 Osiemnasty, 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `TERESA PĄGOWSKA 1967 / 150 x 130 cm / 18 OSIEMNASTY 67`

Akt, 1983 r.

pastel/papier, 99 x 63 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: `T. P 83`

1 pierwszy, 1968 r.

olej/płótno, 95,5 x 130 cm
sygn., dat. i opis na odwrocie: ` TERESA PĄGOWSKA 1968 / 145 x130 cm / 1 PIERWSZY 68`

Bez tytułu, 1983

papier, technika mieszana, 62,5x48 cm

Akt, 1983r.

pastel/papier, 99 x 63 w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: T. P 83

FORT BOYARD II, 1995

olej, płótno,
139.7 x 129.7 cm
sygnowany l.d.: TP [monogram wiązany] 95; na odwr. blejtramu l. g.: FORT BOYARD II TERESA PĄGOWSKA / 1995 140 x 130 cm, p. g.: FN

AKT, 1993

collage, 64 x 47 cm,
sygnowany l.d. "Teresa Pągowska/1993",
na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie ul. Hoża 40

Książka z kluczem, 2003/2005

tempera, akryl, płótno,
30 x 30 cm; sygn. p.d.: TP;
na odwrocie napisy autorskie na blejtramie:
TERESA PĄGOWSKA / KSIĄŻKA Z KLUCZEM 2003/5 30 x 30
oraz powtórzona sygnatura na płótnie: T. Pągowska

Obiekt przekazany przez artystkę na rzecz Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na ratowanie zabytkowego księgozbior biblioteki.

TANCERKA, 1996

technika własna,
85 x 63 cm w świetle passe-partout,
sygnowana ołówkiem p.d. "Teresa Pągowska 96", l.d. ołówkiem "13/25"

Książka z kluczem, 2003/2005

tempera-acryl, 30 x 30 cm

Szalona śpiewaczka, 1988

olej, płótno, 150,5 x 130,5 cm;
sygn. i dat. l.d.: TP88

Klucz zielony, 1999

olej,płótno
41x33 cm

MONOCHROMAT XXI, 1974

olej, płótno,
160 x 140 cm

Kot pasiasty

akryl na płótnie, 46 x 46 cm, 2005r.

Klucz zagubiony, 2003 r.

olej/płótno, 30 x 30 cm, sygn.

Akt, 1983

pastel, papier, 100 x 64 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: T.P. 83

Tancerka

serigrafia, papier, 39 x 29 cm ;
sygn. u dołu: T. Pągowska (ołówkiem)

OWOCE, 1995

olej, płótno,
46 x 46 cm
sygnowany l.d. monogram wiązany: TP
na odwrocie na płótnie napis: TERESA PĄGOWSKA 95 OWOCE 95 46 x 46 cm

AKT RÓŻOWY,1982

pastel, papier,
52 x 78.2 cm
sygn. flamastrem p.d.: T. Pągowska 82

liczba obiektów: 288