1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

W objęciach czarnej huci, 2000

pastel, karton, 69 x 50 cm,
sygn. monogramem wiązanym: FS 1700

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja figuralna

akwarela, ołówek/papier, 30 x 42 cm

Die Winterlandschaft, 1674 (1974 r.) r.

akwarela, ołówek/papier, 30 x 22 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Die Winterlandschaft. FStarowieyski pinx in N.Y. 1674'

Prawo ulicy, 1957 r.

offset/papier, 82 x 58,5 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'STAROWIEYSKI 57.'
stan zachowania: bardzo dobry

O-bi, O-ba, 1984 r.

offset/papier, 90,5 x 66,2 cm
sygnowany w druku p.g.: 'F. STAROWIEYSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Paryż nie istnieje, 1970 r.

offset/papier, 84 x 58 cm
sygnowany i datowany w druku wśród przedstawienia: 'F.STAROWIEYSKI.70'
stan zachowania: bardzo dobry

Tak blisko nieba, 1964 r.

offset/papier, 85 x 58 cm
sygnowany i datowany w druku p.d.: 'F.STAROWIEYSKI.64.'
stan zachowania: bardzo dobry

Lokis, 1970 r.

offset/papier, 80 x 58 cm
sygnowany w druku wśród przedstawienia: 'F.Starowieyski'
stan zachowania: bardzo dobry

Słońce i cień, 1962 r.

offset/papier, 84 x 58,5 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr.: 'F.STAROWIEYSKI. 62'
doklejona informacja p.śr.: 'Nagroda za eksperyment | NAGRODA FIPRESCI | KARLOVE VARY 1962'
stan zachowania: bardzo dobry

Samson, 1961 r.

offset/papier, 84 x 59 cm
sygnowany i datowany w druku l.śr.: 'F. STAROWIEYSKI. 61.'
stan zachowania: bardzo dobry

Sklep z modelkami, 1970 r.

offset/papier, 78,5 x 57 cm
sygnowany i datowany w druku l.g.: 'F.STAROWIEYSKI 70'
stan zachowania: bardzo dobry

Kłótnia

węgiel, kreda, sangwina; płótno; 195 x 255 cm;

Malum Vincit Pescis, 1997 r.

pastel, papier, 100 × 69,5 cm
sygn. monogramem wiązanym i dat. l. g.: 1697
oraz powyżej opis pracy: Malum Vincit Pescis

ROSYJSKI ŚW. SEBASTIAN, 1991

olej, papier, płótno, 195 x 100 cm
sygn. l.g. monogramem artysty: FS 1991
op. na odwrocie: F. STAROWIEYSKI/ 1691/ ROSYJSKI/ ŚW. SEBASTIAN

ZACHÓD SŁOŃCA KOŁO JANKOWCA, 1992

pastel, tektura jasnobeżowa
54 x 74 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: zachód słońca koło Jankowca
p.d.: FStarowieyski 1692 P [w kółku]

Sebastiana, 1994

technika mieszana, płótno, 200 x 120 cm
sygn. l. d.: monogramem 1694, u góry autorski napis S.E.B.A.S.T.I.A.N.A. , na dole F.S.T.A.R.O.W.I.E.Y.S.K.I. 1.6.9.4.
Na odwrocie szkic autorski

"Franciszek Starowieyski", Muzeum Lubelskie, Lublin 2009

Szatan ma huja krótkiego ale b. grubego, 1686 r. (1986) r.

ołówek/papier, 40 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'szatan | dyabeł ma huja | krótkiego ale b. grubego | FBS (monogram wiązany) | 1686'

Szkice nowojorskie, 1685 r. (1985) r.

węgiel/papier,27 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany: '[monogram wiązany] 1685 NY'

Bez tytułu, 1962 r.

akwarela/papier, 40 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany wśród przedstawienia: 'JAN BYK PINX. 1962. F.STAROWIEYSKI.SC'

- "Franciszek Starowieyski. Bykowi chwała! Prace z lat 1959-1968", Galeria Grafiki i Plakatu, Warszawa 6-26.03.2010

liczba obiektów: 829