1 zł
2 600 000 zł

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Pieta dla Papieża, 1996

tusz, gwasz, papier, 30 x 21 cm; sygn. p.d.: 16. VI 96 ZL; napis l.d.: PIETA DLA PAPIEŻA

cena wywoławcza: Wykup abonament

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń, 1959

tusz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 27 x 35 cm; sygn. l.d.: ZLachur; dat. p.d.: 10 XII 59; na odwrocie napis: Z. Lachur - "Koń"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Krzesło i tałes, 1961

tusz, akwarela, 16 x 20,5 cm
sygn. p.d.: Z. Lachur (19)61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin

olej, płótno, 51 x 41 cm
sygn. l.d.: M. Lachur
na odwrocie napis: Portret Pana Zaksa
z Zagórza / Będzina 1997

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Matka Curage, 1963

piórko, tusz, gwasz, papier,
40 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Zdzisław Lachur 63

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Matka Curage, 1963

piórko, tusz, gwasz, papier,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Świętość życia, 1986 r.

olej/sklejka, 30 x 21,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Z LACHUR `86`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Głowa starego Żyda

olej/tektura, 33,5 x 24 cm
sygnowany l. d.: `Z. LACHUR`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 1991 r.

olej/sklejka, 27,5 x 22 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Z. LACHUR 91`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Symfonia przetrwania

olej/sklejka, 31 x 21 cm
sygnowany l. d.: `Z. LACHUR`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydzi w synagodze

olej/tektura, 54 x 57,5 cm
sygnowany p. d.: `Lachur`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GŁOWA, 1992

Tempera, tektura; 40 x 30 cm
Sygnowany l. d.: ZLACHUR Na odwrocie napis Malował | Zdzisław Lachur | 1992 | z cyklu: "100.000 Ludzkich | Twarzy" | Tempera | utrwalona | movilitem | głowa nr 12351.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

WJAZD CHRYSTUSA DO JEROZOLIMY, 1987

Technika mieszana, płyta; 69,5 x 94,5 cm
Sygnowany p. d.: Z. LACHUR | 87
Na odwrocie napis WJAZD | CHRYSTUSA DO |
JEROZOLIMY 1987 | Z. LACHUR

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ZASŁUCHANY ANIOŁ, 2002

olej na brystolu naklejonym na tekturę,
99,5 x 70 cm,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PRZYSZŁY RABIN

tempera na sklejce,
46 x 32 cm,
sygnowany p.d. "Z LACHUR" i na odwrocie olejem "PRZYSZŁY / RABIN / mal ZLachur"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŻYDOWSKI SKRZYPEK

Olej na płycie 44 x 60 cm
Sygnowany l.d. - "Z. Lachur (...)"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń, 1961

tusz, wym.: 18, 5 x 28 cm
sygn. p.d.: Z Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Ptak, 1961

tusz, wym.: 21 x 29 cm
sygn. p.d.: Z Lachur 1961

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kobieta z dziećmi, 1963

technika własna, 40 x 28 cm
sygn. l.d.: "Zdzisław Lachur 63"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Anioły, 1960 r.

tusz, gwasz na kartonie, 34,5 x 24,5 cm
sygn. l.d.: "Z. Lachur 60"

liczba obiektów: 279