1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

PEJZAŻ WIOSENNY, 1903

Olej, płótno; 46 x 55 cm
Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903

cena wywoławcza: Wykup abonament

Port rybacki (Holandia), 1917

olej, tektura, 37,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI/1917
na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie [Zachęta], z wystawy monograficznej grudzień 1980 - styczeń 1981 z tytułem i techniką oraz nr. inw.: St.Cz/inw.288 i odręczny napis Port rybacki (Holandia) 1917

Łódź rybacka, 1916

olej, sklejka,
37,5 x 45,5 cm
sygn. p.d.: St Czajkowski / 1916

Widok kościoła, 1929 r.

olej/tektura, 24 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `STANISŁAW CZAJKOWSKI 1929.`

Pejzaz, 1922

olej, sklejka,
25 x 34 cm
sygn i napis autorski p. d.: najdroższej Murawce/ Kazimierz nad Wisłą/ ST. CZAJKOWSKI/ 1922 24.VI.22
poziome spękania deski

Pejzaż z rzeką

olej, sklejka,
36 x 43 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Czajkowski 1927. Na odwrocie: St. Cz. Nr. inw. 325

OGRÓD ZIMĄ

akwarela, gwasz, tektura,
16.2 x 23.1
sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

PEJZAŻ, 1921 (?)

olej na płótnie,
65,5 x 99 cm,
sygnowany p.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI /Zieleniec [?] 1921 [?]
Data i miejscowość trudne do odczytania.

Z ziemi lubelskiej I, 1947

olej, tektura,
21,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
Na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947;
oraz nr inwentarzowy z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229;

Pejzaz, 1922

olej, sklejka,
25 x 34 cm
poziome spękania deski

a) PEJZAŻ Z DRZEWAMI, 1943

Olej, tektura;
23,5 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany i datowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1943

PRZED FARĄ III - TARG W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ, dwudziestolecie międzywojenne

Olej, tektura;
29,7 x 55,5 cm
Na odwrocie: odręczny napis ołówkiem l.g.: mal. Stanisław Czajkowski | w Kazimierzu nad Wisłą obok nalepka z odręcznym napisem długopisem: Przed farą | III, p.g. napis ołówkiem: Fara oraz oznaczenie inwentarzowe spuścizny po artyście St. Cz.| inw. 306

Pejzaz, 1922

olej, sklejka,
25 x 34 cm
sygn i napis autorski p. d.: najdroższej Murawce/ Kazimierz nad Wisłą/ ST. CZAJKOWSKI/ 1922 24.VI.22 poziome spękania deski

Widok Góry Kalwarii nad Wisłą, ok. 1943

olej, płótno,
52,5 x 84 cm;
sygn. p.d.: ST. CZAJKOWSKI;
na odwrocie nalepka z napisem autorskim (?) z nazwiskiem autora i tytułem obrazu: Widok Góry Kalwarii nad Wisłą.

Kaplica cmentarna (1946)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
25.5x50.5

Pejzaż z drogą

sygn. p.d.
olej, karton
36x50

Kopy siana

sygn. l.d.
olej, tektura
32.5x22.5

Przed farą III

- Targ w Kazimierzu nad Wisłą, 1919
olej, tektura,
29,5 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Czajkowski 19
Na odwrocie: odręczny napis ołówkiem: "mal. Stanisław Czajkowski/ w Kazimierzu nad Wisłą" oraz nalepka z odręcznym napisem: Przed farą/ III, napis ołówkiem Fara oraz oznaczenie inwentarzowe spuściźnie po artyście St. Cz./ inw. 306

Domek w Górze Kalwarii

Olej, płótno,
51 x 84 cm,
sygn. p.d.: St. Czajkowski

KRZYŻ WE WSI, 1946

Olej, sklejka;
52 x 35 cm
Sygnowany i datowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI |1946
Na odwrocie nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz Stanisława Czajkowskiego p.t.: Krzyż we wsi | technika olej | nr katalogu 564 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.
Poniżej pieczątka CBWA i podpis długopisem: Vetulani.
Nad nalepką, w prawym górnym rogu numer inwentarzowy: St. Cz. Inw. 335.
Ten sam numer powtórzony w prawym dolnym rogu.

liczba obiektów: 418