1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Zestaw portretów, 1917

Ołówek, papier; wym. łączny trzech sklejonych brzegami kompozycji: 19 x 31,5 cm; portret księdza, kobiety (opisany AH) oraz wizerunek Don Kichota w zbroi; sygn. oł. monogramem VH; opisy i datowanie piórem: v Radostove 1917. Radostov, miejscowość w Czechach, w kraju hradeckim, gdzie artysta bywał podczas I wojny światowej, przyjeżdżając z Pragi.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret ojca, 1904

Tusz, papier; wym.: 18,5 x 13,5 cm; sygn. l.g.: monogram wiązany i data 19VH04; w obrębie kompozycji opis: Mój Tata. Artysta był najmłodszym z szóstki dzieci Czecha Ferdynanda Hofmana i Polki Teofili z d. Muzyka.

Album autolitografii, 1928

Album wystawy zbiorowej dzieł Wlastimila Hofmanna z okazji jubileuszu 25-letniej pracy artysty z przedmową M. Morelowskiego i autolitografiami jubilata. 1902-1927, Kraków 1928; 17 x 14 cm. Okładka broszurowa z barwną autolitografią na licu. Stan: bardzo dobry. Okładka: litografia barwna Syzyf; na tablicach 16 autolitografii jednobarwnych z obrazami artysty: Wiara, Chrystus u słupa, Autoportret, Matka z dzieckiem, Start, Madonna Gaudiosa, Ziemowit, Melancholia, Dziecko, Gorejące serce, Obrona piłki, Spowiedź, fragment tryptyku: Vita somnium brevis - Przyjdź Królestwo Twoje, W świat, Boży śpiewak. Zbiór autolitografii Hofmanna rysowanych na płycie litograficznej osobiście przez autora. Bardzo rzadkie w komplecie.

Autoportret, 1918

olej, tektura; 15 x 11 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: za uprzejmość / na pamiątkę / Vlastimil / Hofmann / 1918

Portret kobiety na tle gór, 1950

olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1950 / Wlastimil Hofman;
Według przekazu oferenta obraz przedstawia Felicję Makulską.

La bella bruna, 1949

olej, płótno; 46 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1949 / Wlastimil Hofman
na odwrocie, na krośnie opis: Wp. Makulska;
Tytuł umowny; według przekazu oferenta obraz przedstawia Felicję Makulską.

Portret mężczyzny

ołówek, papier, 12,5 × 8 cm

Melancholia

autolitografia, papier, 13 × 16 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WH

Przyjdź Królestwo Twoje

autolitografia, papier, 13 × 15,5 cm w świetle passe-partout

Portret Jacka Malczewskiego

olej,tektura; 13,4 x 17,4 cm
sygn.l.d.: Wlastimil / Hofman

Lato z cyklu Idylla, 1929

olej, tektura; 30 x 30,5cm
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929

Ziemowit, 1924

autolitografia; 17 x 13,5cm

Głowa starca, 1926

brązowy tusz/papier, 21 x 26 cm
sygn: l.d. 1926, monogram WH

Na odwrociu:
l.g. nalepka z opisem:
Autor Wlastimil Hofmann / Tytuł Głowa starca / Rodzaj dzieła rys. / Cena / Własność / Data nadesłania … 1926
śr.d. nalepka z opisem:
ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW W KRAKOWIE,
PLAC ŚW. DUCHA 1, >DOM ARTYSTÓW<
Data przyjęcia 8 III 1926 / Autor Hofmann Wlastimil / Tytuł "Głowa starca" / Rodzaj rys. / Rozmiar / Cena 50 zł / Nr. 473
p.d. pieczątka z napisem: Konserwat Okręgu Krakowskiego

Boża myśl, 1930

olej, tektura;39 x 48,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman/1930

Powrót, 1947

olej, tektura;38 x 46,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947

Głowa starca w futrzanej czapce, 1939

olej, tektura naklejona na sklejkę;15 x 8,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/1939

ANIOŁY, 1923

olej, płyta, 63 x 103,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1923

Przeszłość i przyszłość, 1923

olej, tektura; 47 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1923;
na odwrocie oprawy nalepka z Domu Sztuki Mieczysława Siemińskiego z numerem 145 K. 9484, z opisem pracy

PRZEBIERANKA. PRÓBA, 1936

olej, sklejka
100 x 118 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1936

Na odwrocie autorskie napisy farbą:
- u góry: "Przebieranka" | (Kraków, Zwierzyniec);
- u dołu - imiona i nazwiska dzieci pozujących do obrazu, umieszczone w miejscach odpowiadających poszczególnym postaciom: Lolek Siemieński - Władek Żabny - Władek Kołtan - Tadek Nawrot - Maniek Oprocha - Kaśka Nawrotka
Ponadto napisy ołówkiem, m.in: 10/ Próba 101 x 118
Nalepki wystawowe i inne:
1. nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora, tytułem "Próba", określeniem techniki, ceną i datą 12 kw. 1938;
2. mała nalepka z napisem atramentem: 10/ Próba | szer x wys | 120 x 102 | Wl. Hofman;
3. uszkodzona nalepka Towarzystwa Artystów "Sztuka" z imieniem i nazwiskiem autora i tytułem obrazu Próba;
4. nalepka wystawy w TPSP w Krakowie w 1936 z numerem
605 /37/, wpisanym na maszynie nazwiskiem i imieniem autora, tytułem Próba i określeniem techniki.
5. dwie nalepki z numerem 38.

liczba obiektów: 1577