1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Wszystko na sprzedaż, 1968 r.

offset/papier, 81,5 x 57,5 cm
stan zachowania: bardzo dobry

cena wywoławcza: Wykup abonament

1.2.3.4.5.6.7., 1698 r. (1998) r.

pastel/papier, 99,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.śr.: 'F.B.S. (monogram wiązany) 1698 | no. III'

OPINIE:
- potwierdzenie autentyczności podpisane przez Teresę Starowieyską

Dusza, 1698 r. (1998) r.

ołówek/papier, 28,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'F.B.S. (monogram wiązany) 1698'

OPINIE:

Bez tytułu, 1695 r. (1995) r.

ołówek/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.: 'F.B.S. (monogram wiązany) 1695'

OPINIE:

Szkic do Porwania Europy

pastel, papier, wym. arkusza 44 × 29,7 cm; na odwrocie pieczęć Z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz podpis: potwierdzam autentyczność /T. Starowieyska/Warszawa 2.9.2013

Szkice, 1985 r.

ołówek, papier, 20,8 x 29,6 cm;
sygn. i dat. po prawej: monogram wiązany FS 1685

Bez tytułu, 1985 r.

ołówek, węgiel, gwasz, papier, 39 x 30 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany FS/1685

Akt, 1985 r.

kredka, gwasz, papier, 39 x 30 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany FS 1685

Akt tyłem

węgiel, tusz lawowany, papier (znak wodny: DOM/ ESCO), 29,6 x 20,9 cm,
sygn. l. monogram wiązany: FS niżej w kółku litera: Ł, na odwrocie: okrągła pieczęć ze stylizowanym monogramem artysty i napisem: z rysunków Franciszka Starowieyskiego, poniżej pieczęć: Potwierdzam autentyczność, niżej podpis: T. Starowieyska oraz numer: 222/10/713

Szkice aktów, 1984 r.

ołówek, karton, 40 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: FBS i dat.: 1684

GRZYBICE, 2000

pastel, papier
98,5 x 68,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: GRZYBICE | 17 FS [monogram wiązany] 00 | R [w kółku]

WŁADCZYNI PIORUNÓW, 2005

pastel, węgiel, papier szary
63,5 x 49 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.g.: 17 FS [monogram wiązany] 05 | W [w kółku]
wzdłuż dolnej krawędzi: władczyni piorunów rys. z natury w czasie | burzy 13 września

LA FUREURE DE LA MÈRE NATURE, 1989 r.

tempera, kredka, kreda/papier naklejony na płótno, 100 x 160 cm
sygnowany p.śr.: monogram wiązany 1689 [sic]
sygnowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym: F. STAROWIEYSKI | LA FUREURE DE LA MÈRE NATURE| 1689 | monogram wiązany artysty

LES 4 CARACTÈRES, 1989 r.

tempera, gwasz/papier naklejony na płótno, 100 x 160 cm
sygnowany l.g.: F.B.S. 1689 [sic]
sygnowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym: STAROWIEYSKI | LES 4 CARACTÈRES | 1689 | monogram wiązany artysty

1.2.3.4.5., 1692 r. (1992) r.

pastel/papier, 26,8 x 35,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Starowieyski 1692'

Chronos i Thanatos, 1688 r. (1988) r.

olej/płótno, papier, 70 x 99 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'STAROWIEYSKI' oraz sygnowany, datowany i opisany p.g.: [alfabetem greckim] 'CHRONOS | THANATOS | 16 FS 88 | P'
olej/papier naklejony na płótno
sygnowany, datowany i opisany l.g.: '[greka] | FS {monogram wiazany] 1688'
na odwrociu słabo czytelna pieczęć galeryjna

Bez tytułu, 1690 r. (1990) r.

grafit, ołówek/papier, 18 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: ‘F.S. (monogram wiązany) 1690 P’

Zwierz rewolucji zróżowiał i sparszywiał, 1694 r. (1994) r.

kredka/papier, 19 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'F.B.S. | 1694'

Miejscowi lekarze kroją p. Jolantę Marschall, 1988

kreda, węgiel, sangwina, olej, płótno, 200 x 300 cm
opisany z prawej strony: MIEJSCOWI LEKARZE/ KROJĄ P. JOLANTĘ/ MARSCHAL
oraz sygn. monogramem wiązanym artysty/ 1688

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa

U Byka w pałacu , Galeria Opera, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Warszawa, wrzesień - listopad 2015.

Miłość ziemska i piekielna w oczekiwaniu na zbawienie niebieskie, 1986

olej, płótno, 130 x 100 cm
sygn. z lewej strony monogramem 1686

liczba obiektów: 829