1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET ŻONY MARII, ok. 1905

olej, płótno
85 x 110 cm
sygn. l.d.: J Malczewski
Na odwrocie na płótnie okrągły stempel: kartusz z herbem Tarnawa; w otoku napis: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ. Obok odbity numer 94.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY, ok. 1890

olej, płótno
81,5 x 62 cm
sygn. l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą

sygn. p.d.
olej, tektura
29x22 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Popiersie siostry artysty Bronisławy (1925)

niesygnowany dat. l.śr.
ołówek, papier
23x30 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ondyna - rybak i chimera, ok. 1920

olej, deska, 37 x 45,5 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski

Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, marzec - lipiec 2012;
Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, marzec - wrzesień 2011;
Bedeutende Gemaelde Polnischer Meister, wystawa w antykwariacie Kunst und Antiquitaeten w Wiedniu, 1969.

REPRODUKOWANY I OPISANY:
Posiadała Z., Rafał i Jacek Malczewscy, Radom 2014, str. 231;
Krzysztofowicz-Kozakowska S., Jacek Malczewski. Życie i twórczość, Wyd. Kluszczyński, Kraków 2008, str. 37;
Jakimowicz A., Jacek Malczewski i jego epoka, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1970, poz.48, str. 181;
Bedeutende Gemaelde Polnischer Meister [katalog wystawy], Wiedeń 1969, str.138.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ogród w Lusławicach, 1922

olej, płótno, 26,5 x 40,5 cm
sygn. l.d.: J Malczewski 1922
na odwrociu napis: Lusławice

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Anny Soczyńskiej z siostrą, 1924

olej, tektura, 70 x 98 cm
sygn. i dat. p.g.: J. Malczewski / 1924
na odwrocie etykietka o treści: PORTRET KOBIET - Anny Soczyńskiej, żony dra Romana Soczyńskiego i jej siostry Aurelii Składzień. Anna Soczyńska postać centralna - oczekuje dziecka: Córki Marii,Reginy, Flory Soczyńskiej, której ojcem chrzestnym był artysta; olej, tektura, 70 x 98 cm, sygn. p.g. i dat. 1924

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOBIETA NA TLE GAJU, 1917

olej na tekturze, 100 x 71 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"1917 /J. Malczewski".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena figuralna - szkic do nieokreślonej kompozycji historycznej

węgiel, papier; 23,5 x 26,5 cm;
napis autorski u dołu: nieczytelny;
przy lewym górnym rogu dwie pieczęcie z napisem wokół: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ, częściowo ukryte pod ramką oraz nr 1170

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pędzący zaprzęg, ok. 1893

piórko, tusz, papier; 20,4 x 33 cm (w świetle oprawy);
l. g.: stempel z herbem w środku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 1204,
na odwrocie dwie dziecięce głowy w technice: piórko, tusz oraz stempel.

Bibl.: Jacek i Rafał Malczewscy. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2005, kat. poz. 53

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia kobiecych głów

akwarela, papier; 20 x 29 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafałka, ok. 1900 r.

olej, tektura, 27 × 21,5 cm
sygn. p. g.: J. Malczewski
na odwrocie ekspertyza Kazimierza Buczkowskiego z 1959 roku

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret p. Malczewskiej, 1896 r.

pastel, tektura, 96 × 56 cm
sygn. i dat. p. g.: Jacek Malczewski/ 96

Opisywany i wystawiany:
Jacek Malczewski. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1939 r., poz. 125 (w katalogu opisany jako Portret p. Malczewskiej)

Kolekcja dr Zbigniewa Łęczyńskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Św. Agnieszka

olej, płótno, 90 × 72 cm
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą, ok. 1901

olej, tektura; 29 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pokłon pasterzy - szkic kompozycji, szkic wiejskiej dziewczyny

piórko, tusz, papier;
39,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice kompozycji wielofiguralnych, szkic kompozycji postaci przed zabudowaniami, tekst (lata 80. XIX w.?), piórko, tusz, ołówek, papier;
w centrum stempel z herbem w środku i napisem wokół: ZE ZBIORóW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 158

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POWOZOWNIA, ok. 1895

Akwarela, papier; 39,5 x 17,5 cm
Sygnowany l.g.: Jacek Malczewski
Por.: Jacek Malczewski w zbiorach Lwowskiej Galerii Obrazów, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2002, s. 103, il. 4a; St. Kozakowska, B. Małkiewicz, Malarstwo polskie od ok. 1890 do 1945 r., Muzeum Narodowe Kraków, 1997, poz 720, Podwórze, ok. 1902, nr. inw. MNKIIb1849

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic kompozycji obrazu - odpoczynek podczas pracy, ok. 1890

piórko, tusz, papier;
20,2 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski (ołówkiem)

liczba obiektów: 1290