1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lilie w wazonie

litografia barwna, papier; 60 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Kisling;
Napis ołówkiem l. d.: 38/150 oraz p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port

Gwasz, papier; 28 x 23 cm w świetle oprawy
Sygn. p.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z zachodem słońca

litografia/papier, 54,5 x 76 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Kisling 1918`, opisany u dołu ołówkiem l.d.: XLI/L, p.d. Jean Kisling oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`

Estymacja: 2 500 - 3 500

KISLING Mojżesz (1891-1953)

serigrafia/papier, 56 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie p.d.: `Kisling`, opisany u dołu ołówkiem l.d.: `29/150`, p. d.: `Jean Kisling` oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`

Estymacja: 2 000 - 3 000

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Twarz kobiety

akwaforta, papier; 17,4 x 12,7 cm (odcisk płyty),
18,8 x 13,9 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia barwna, papier;
59,5 x 44,5 cm (wymiar odbitki)
76 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Kisling /Sanary/1948 (na kamieniu);
napis na arkuszu l. d: 126/150 oraz p. d.: Jean Kisling wraz z suchą pieczęcią:
ATELIER/KISLING (w owalu)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt kobiety o czerwonych włosach

litografia barwna, papier; 56,5 x 44,5 cm (wymiar kompozycji);
76 x 53 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. g.: Kisling/ Paris/ 1947 (na płycie);
pod kompozycją l. d.: opis ołówkiem: Epreuve d`artiste; p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING w owalu oraz sygn: Jean Kisling (ołówkiem)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu de dos

olej na płótnie
73 x 54 cm
sygn. p. d. Kisling
Bibliografia Kisling: Jean KISLING, Kisling 1891 - 1953, Texte de Henri Troyat, Catalogue raisonné, Tome 2, Ed. Jean Kisling, Italie, 1982, n°80 p.312

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w turbanie [Nu au turban], 1952

Akwatinta;
wym. komp.: 570 x 417 mm (plansza: 700 x 530 mm);
sygn. oł. p.d.: Kisling, l.d.: 55/100. Edycja Guillarda, Paryż 1952.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Twarz kobiety

sygn. p. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia, papier; 72 x 54,5 cm (wymiar arkusza);
opisany l. d. ołówkiem: 69/100
p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING i dopisane Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Żaglowiec

Kredka, papier;
20,5 x 29 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d. Kisling

Obraz posiada ekspertyzę Jeana Kislinga

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety, ok. 1932

Olej, płótno;
55 x 33 cm
Sygn. p.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt

litografia barwna/papier, 71 x 55 cm
sygnowany na płycie l. d.: `Kisling`, p. d.: ołówkiem `Jean Kisling` oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`, l. d.: `58/150`

Estymacja: 2 000 - 3 000

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z południa Francji

litografia barwna/papier, 56 x 68 cm
sygnowany na płycie p. d.: `Kisling`, p. d.: ołówkiem Jean Kisling oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING` l. d.: 56/150

Estymacja: 2 000 - 3 000

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu de dos

olej, płótno
73 x 54 cm
sygn. p.d.: Kisling
bibliografia: Jean KISLING, Kisling 1891-1953, Texte d`Henri Troyat, Catalogue raisonné, s. 312

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Montparnasse

akwaforta, papier, 33,6 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie);
na odwrocie odręczny napis ołówkiem (autorski?): gravure du burin/Kisling/ Montparnasse

KISLING Mojżesz (1891-1953)

L`homme a la barbe (1911)

olej, płótno,
46 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.
Bibli:. Kisling Jean Kisling, Vol.. I, p.102, nr 2 (repr.)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

MYRIAM, 1950

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.: 162 x 97 cm (63,18 x 37,83 in.)
pochodzenie:
kolekcja Oscar Ghez, Geneve kolekcja particuliere, Tel Aviv kolekcja particuliere, Montréal

wystawiany:
Tokyo, Grande Galerie Odakyu, Kisling, Retrospective, 18 mai-6 czerwiec1984, Miyazaki, The Miyazaki Prefectural Institution, 4 aout-26 aout 1984, Osaka, Galerie d`art Daimaru, Osaka, 30 aout-11 wrzesień 1984, Kobe, Galerie d`Art Daimaru, 27 septembre-2 octobre 1984 Kisling, Retrospective, n°75 Musée de Lodeve, Kisling, Retrospective, 14 Juin- 2 novembre 2008 n° 61

literatura:
Joseph Kessel, Jean Kisling, Kisling, Vol. 1, Turin, 1971, n°XXXI, reprodukowany s.130

KISLING Mojżesz (1891-1953)

PORTRAIT, 1917

olej, płótno
sygn. na odwrocie: M.KISLING JUILLET 1917 PARIS
55,70 x 45 cm
pochodzenie:
Paris, Hôtel Drouot, Me Loudmer, vente du 6 décembre 1991, lot n°218
literatura:
Jean Kisling, Jean Dutourd, Kisling, Volume III, Landshut, 1995, n°19, reprodukowany s.123

liczba obiektów: 475