1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Kompozycja abstrakcyjna

rysunek, ołówek, kredka/papier, 27 x 39 cm
sygnowany l.d.: `STAŻEWSKI`
stan zachowania: papier w górnej krawędzi pracy nadpalony

cena wywoławcza: Wykup abonament

relief, akryl, tektura, płyta pilśniowa, 35,4 x 35,4 cm;
sygn. p. d.: Stażewski

Kompozycja, 1980

akryl, płyta pilśniowa,
39,1 x 39 cm;
sygn. na odwrocie: 1980 / H. Stażewski

relief, akryl, tektura, płyta pilśniowa,
35,4 x 35,4 cm;
sygn. p. d.: Stażewski

RELIEF NR 84, 1979

akryl, płyta pilśniowa,
64 x 63.5
sygn. na odwrocie na płycie: nr. 84 | 1979 | H. Stażewski

PORTRET FRYDERYKA CHOPINA

autolitografia,
50 x 43,5 cm,
odbitka nr 82 (ze 150), sygnowana ołówkiem p.d. "H. Stażewski", po lewej "Autolitografia N 82 /Odbito 150 egz."

sygn. l.d.
gwasz, tektura
15.5x25 (w świetle passe-partout )

Kompozycja, 1975 r.

akryl/płyta pilśniowa,
100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1975 | H. Stażewski`
W załączeniu ekspertyza Bożeny Kowalskiej.

Relief, 1975 r.

akryl, relief/tektura, sklejka, płyta pilśniowa,
30 x 30 cm
datowany i sygnowany na odwrociu: `1975 | H. Stażewski`

ZESTAW CZTERECH PRZEDMIOTÓW:

A) KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA
B) PIŁECZKA PING-PONGOWA
C) 2 TEKSTY

litografia barwna, papier,
66 x 84 cm (całość);
sygn. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem) oraz l. d. (ołówkiem): VIII / L

Nr 61, 1973

olej, deska
60 x 60 cm
sygn. i dat. na odwrociu: H. Stażewski Nr 61- 1973

Relief, 1970 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa,
30 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1970 | H. Stażewski`

Łyżki, 1977 r.

relief, technika własna, elementy drewniane, akryl/płyta pilśniowa,
51,5 x 51,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `H.Stażewski | 77`

Nr 1, 1979

relief, akryl, płyta pilśniowa,
60 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: H. Stażewski; datowany l. g. na odwrocie: nr. 1-1979

Relief niebieski, 1958

elementy drewniane, olej,
47,5 x 36,5 cm;
sygn. na odwrocie: H. Stażewski / Relief niebieski / 1958
Reprodukowany:
STAŻEWSKI. Reliefy i obrazy. Prace z lat 1958 - 1983 Galeria R, Poznan 2000; katalog opatrzony wstępem Janiny Ładnowskiej

Nr 140, 1976

akryl, płyta pilśniowa,
33,8 x 33,8 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: nr 140 / 1976 / H. Stażewski

Projekt kompozycji ściennej, lata 50-te

gwasz, tektura,
35 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. STAŻEWSKI

Nr 104, 1973

45 x 40 cm;
na odwrocie napis wtórny: Stażewski / 1973 / Nr 104

Autoportret, 1949 r.

rysunek, tusz/papier przyklejony do płyty pilśniowej,
25 x 20 cm (praca), 40 x 34 cm (z oprawą)
sygnowany p. d.: `H. Stażewski` oraz dat. i sygn. na odwrocie: `1949 | H. Stażewski`

liczba obiektów: 616