1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Untitled

1978/2002
RC print, 40.5 x 27 cm,
signature, date and edition on the front,
edition: 1/5

Publications: In-between. Photographs and Serigraphs by Jan Tarasin, Mazovian Museum in Płock (2010); Jan Tarasin, Starmach Gallery, Cracow (1999).
A serigraph produced on the basis of this photograph was published in: Jan Tarasin. Gouaches, Drawings, Serigraphs, Biuro Wystaw Artystycznych, Olsztyn (1988).

cena wywoławcza: Wykup abonament

1978/2002
papier RC, 40,5 x 27 cm,
sygn., dat. i nakład na przodzie,
nakład: 1/5

Publikacje: "Pomiędzy. Jana Tarasina fotografie i serigrafie" Muzeum Mazowieckie, Płock (2010); "Jan Tarasin" Galeria Starmach, Kraków (1999).
Serigrafia na podstawie niniejszej fotografii publikowana w: "Jan Tarasin. Gwasze, rysunki, serigrafie" Biuro Wystaw Artystycznych, Olsztyn (1988).

Magazyn I, 1974 r.

olej/płótno, 81 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Tarasin 74`
na odwrociu napis autorski: `JAN TARASIN | "MAGAZYN I" | 1974`

Estymacja: 50 000 - 60 000

Komplikacja I, 2001 r.

akwarela/papier, 50,5 x 72,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 2001`

Pochodzenie: Bezpośrednio od artysty

Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005-1959. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15.02-12.03.2006

Reprodukowany: Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005-1959. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2006, poz. kat. 39, s.25.

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 10 000 - 15 000

Rzeczy osobne, 2006 r.

olej/płótno, 91 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 06`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 2006 | "RZECZY OSOBNE I"`

Estymacja: 85 000 - 90 000 zł

Narodziny przedmiotów, 1990 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d. `J. Tarasin 1990`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 1990 | NARODZINY PRZEDMIO- |TÓW`

Estymacja: 84 000 - 90 000 zł

bez tytułu

olej, płótno
70 x 60 cm.
sygn. i dat. l.d. i na odwrocie: 'JAN TARASIN 63'

Bez tytułu, ok. 1990

serigrafia,
wym.: 30 x 40 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Kompozycja, 1960 r.

litografia barwna/papier, 18 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `J. Tarasin 60`
Praca z teki "Konfrontacje"

Estymacja: 1 400 - 1 800

Bez tytułu, 1990 r.

serigrafia/papier, 40 x 29,8 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. Tarasin 90`

Estymacja: 1 600 - 2 800

BRZEG, ok. 1962 r.

olej/płótno,
100 x 70 cm
sygnowany l.d. : `J Tarasin`

Estymacja: 150 000 - 190 000

Kompozycja, 2006 r.

akwarela/papier,
41 x 49 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 12 000 - 15 000

Narodziny Przedmiotów, 1990

Olej, płótno ; 100 x 80 cm
Sygn. L.D. J.Tarasin 90
Na odwrocie : JAN TARASIN 1990/ NARODZINY PRZED/MIOTÓW

Kompozycja, 1960

grafika,
18,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JTarasin 60

Obiekty, 1976 r.

serigrafia/papier, 40,5 x 29 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Tarasin 1976/90`

Estymacja: 1 600 - 2 800 zł

Ptaki

serigrafia, papier, 38 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jan Tarasin 1976/81

Podwórko, 1976

serigrafia, papier, 38 x 53,5 cm w świetle oprawy,
sygn. u dołu p. d.: Jan Tarasin 76, l. d.: .... (?) A/P

Pióro

serigrafia, papier,
41 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Tarasin (ołówkiem) oraz nr odbitki: 51/54

bez tytułu, 1990

serigrafia, papier,
40 x 30 cm (wymiar arkusza),
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 90

PEJZAŻ

Serigrafia, papier.
Wymiary: 40 cm x 30 cm.
Sygn.: p.d.: JTarasin 90.

liczba obiektów: 751