1 zł
2 600 000 zł

POPIELARCZYK Władysław (1925-1987)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja strukturalna, 1961

collage, papier; 31 x 16 cm;
sygn. i dat. W. Popielarczyk 61

Kompozycja z figurą, 1961

tusz, piórko, tusz lawowany, akwarela, papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. i dat. WP/61

Płaskorzeźba czerwona

technika mieszana, gips, sklejka; 24 x 17 cm;
na odwrocie nalepka z opisem

Madonna

tusz, akwarela, kredka; 41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Popielarczyk

Postać, 1985

olej, płyta; 110 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Popielarczyk / 85
na odwrocie ślad napisu autorskiego: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK

Pejzaż abstrakcyjny, 1977

olej, płótno; 25 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: W. Popielarczyk;
na odwrocie nalepki w języku szwedzkim oraz autorska z datą 3/9/1977

Nad wodą (1960)

sygn. dat. p.d.
technika własna, pilśnia
27x55 cm

GŁOWY NA TLE JESIENI, 1964

Collage, tusz, tempera, papier; 35 x 50,5 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | głowy na tle jesieni | tempera | 1964

GŁOWY NA TLE LASU, 1964

Collage, tusz, tempera, papier; 33,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | GŁOWY NA TLE LASU | tempera - collage | 1964

BALONIK, 1961

Ołówek, tektura; 32 x 23cm
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk | 61

ŻYCIE MATERII, 1959

Olej, papier naklejony na tekturę; 29,5 x 41,5
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk; na odwrocie: tytuł "życie materii" | roz. 29 cm x 41,5 cm | Władysław Popielarczyk | 1959

GDAŃSKI RATUSZ, 1965

Tusz, akwarela, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W. Popielarczyk 65; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | "Ratusz" | 1964

PĘKNIĘCIA, 1961

Tusz, ołówek, drapanie, gniecenie, papier; 33 x 15 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: W. Popielarczyk | 61
Na odwrocie długopisem: Władysław Popielarczyk | "pęknięcia" | 1961

GŁOWY POŁUDNIOWE, 1964

Collage, tusz, tempera, papier; 34 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | głowy południowe | 1964 | tempera - collage

GŁOWA ASTRAKCYJNA, 1965

Tusz, atrament, akwarela, papier; 29,5 x 21 cm
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk 65; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | (głowa astrakcyjna) | 1964

ZŁOTA GŁOWA, 1965

Technika własna, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W.Popielarczyk 65

PEJZAŻ Z LOTU PTAKA, 1964

Collage, tusz, papier; 35 x 48 cm
Sygnowany l.d.: W. Popielarczyk 64; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | Pejzaż z lotu ptaka | 1964 | collage

PEJZAŻ Z LOTU SAMOLOTU, 1964

Collage, tusz, tempera, papier; 34,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. śr.: W. Popielarczyk 64; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | pejzaż z lotu samolotu | tempera | 1964

liczba obiektów: 109