PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
ołówek, papier kremowy, 15,2 x 11,3 cm
opisany i sygnowany przez artystę u dołu: Pychowice 9/4 1950 JP.
Kartka nr 13 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952
*droit de suite
cena wywoławcza: Wykup abonament
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Motyw z Olsztyna z wieżą kościoła Św. Jakuba, 1950
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z prawej: JP / Olsztyn / 4/8 950.
Kartka nr 31 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952
*droit de suite
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Ruiny Gdańska z wieżą Ratusza i bazyliki Mariackiej, 1952
ołówek, papier kremowy; 15,2 x 11,3 cm;
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP… / Gdańsk / 18/4 952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Rynek Krakowski z widokiem na kościoły Świętego Wojciecha i Mariacki, 1952
ołówek, papier kremowy; 11,3 x 15,2 cm;
datowany przez artystę u dołu z lewej: 9/7 52.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Zaułek olsztyński z wieżą Zamku Kapituły Warmińskiej, 1950
opisany przez artystę u dołu z lewej: Olsztyn / 25/7 1950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wnętrze kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodzku, 1949
opisany przez artystę u dołu z prawej: Kłodzko / 28/8 1949.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Widok na Katedrę Wawelską, 1949
opisany i sygnowany przez artystę u dołu z lewej: 5/8 1949 / JP.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Profesor Leon Wyczółkowski w swojej pracowni, 1925
Akwaforta z akwatintą; wym.: 268 x 225 mm (plansza: 395 x 325 mm);
sygn. płyta i oł. p.d.: Józef Pieniążek; l.d. tytuł.
Bardzo dobra odbitka.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier naklejony na tekturę; wym.: 31 x 41 cm;
sygn. p. d.: Józef Pieniążek, Pińczów 3/8 1938.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier naklejony na tekturę; wym.: 30,5 x 41,8 cm;
sygn. p. d.: J. Pieniążek; l. d.: Pińczów 4/8 1938.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Widok na kościół św. Piotra i Pawła w Sandomierzu, 1923
Olej, tektura; wym.: 30,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: J. Pieniążek; l. d.: Sandomierz 1923.
Na odwrocie opis autorski.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Chrystus z bocznej nawy Kościoła Mariackiego w Krakowie, 1938
Akwarela, papier; wym.: 40,5 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: J. Pieniążek 1938.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kaplica Trzech Świętych Hierarchów przy Cerkwi Wołoskiej
akwarela, papier, 33 x 26 cm,
sygn. p.d.: J. Pieniążek i l.d.: Lwów 1942.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Motyw z Będzina z wieżą kościoła Św. Trójcy w dali, 1950
opisany i datowany przez artystę u dołu z lewej: Będzin / 21/9 1950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z prawej: JP... / Olsztyn / 4/8 950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Widok na zamek krzyżacki w Malborku, 1950
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP. / Malbork / 20/7 950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Widok na wieżę opactwa cysterskiego w Henrykowie, 1950
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: Henryków / JP... / 11/5 1950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Plac Mariacki w Krakowie, [1952]
opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Zaułek olsztyński z wieżą Zamku Kapituły Warmińskiej, [1950]
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wnętrze kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodzku, [1949]