1 zł
2 600 000 zł

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Zbrojenia atomowe, 1960

piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 35 x 24,2 cm;
sygn. l. d.: BW. Linke 1960
na odwrocie pracy notatka autorska: B.WLinke / SPD popiera zbroje/-nia atomowe / Dn. 9-10 lipca 1960 r. / N listy inwent. II-106 / X. 62r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Zbrojenia atomowe, 1960

piórko, tusz, tusz lawowany, papier,
35 x 24,2 cm;
sygn. l. d.: BW. Linke 1960

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Po burzy, 1947

piórko, tusz czarny i niebieski, kredka niebieska,
31 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: BW Linke/ 1947
u dołu zapiski autora: Rysunek do zwrotu! Rysunek stanowi własność autora!/ tytuł: "Po burzy"... na odwrocie pracy notatka autorska: B.W.Linke / "Po burzy" / (okładka dla "Tygodnia") / 30 marca - 2 kwietnia 1947 r. / N list inwent. II-129 (...)

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

PAWIAK POMŚCIMY, 1946

Tusz, papier;
31,2 x 21 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: BWLinke 1946
Wzdłuż górnej krawędzi dedykacja dla asystentki artysty.

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

GRÓB ŻOŁNIERZA WEHRMACHTU, 1957

Tusz, papier;
30 x 21 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: BWLinke 1957

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

IMPERIALISTA, UCZĄCY STRZELAĆ CHŁOPCA,1955

Ołówek, papier;
32,5 x 24 cm w świetle passe-partout
Sygnowany śr.d.: BWLinke 1955

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Sto pierwszy kwiat, 1959

akwarela, gwasz, papier,
35 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Linke 1959

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Sto pierwszy kwiat, 1959

akwarela, gwasz, papier,
sygn. i dat. p.d.: Linke 1959

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Nie widzieć, nie słyszeć, nie mówić. Autoportret z serii Atom, 1957

tusz, pędzel, pióro, papier, 41,8 x 29,6 cm
sygn. p.d.: BW Linke 1957

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Amerykańska gazeta, 1951

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

NIECH ŻYJE POLSKA LUDOWA, 1949

Tusz, papier; 32 x 22,8 cm
Sygnowany śr. d.: BW Linke 1949

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

RYSUNEK SATYRYCZNY

Tusz, papier; 33 x 25 cm
Sygnowany śr. d.: BW Linke 1948

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

PROJEKT PLAKATU NA ZLOT MŁODZIEŻY, 1952

Tusz, papier; 22,7 x 24,5 cm
Sygnowany l. d.: B W Linke 1952
Na odwrocie przyklejona kartka papieru, na niej napis ołówkiem:
Rybka tytułu! | 1) w większości gałęzi produkcji i transportu - młodzież przygotowała się do zlotu na 102! | 2) Dając ponadplanową produkcję uczciwy zlot na 102!

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

ŚLUBUJEMY, TOBIE, OJCZYZNO...

Tusz, papier; 22,7 x 24,5 cm

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Para obrazów: Trna

2 prace, olej, płótno naklejone na tekturę, 22 x 28,5 cm;
na odwrocie napis: LINKE BRONISŁAW / "TRNA";
oraz na odwrocie drugiej pracy napis: LINKE BRONISŁAW

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Para obrazów: Trna

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Kułak - Z serii Mój zielnik, 1949

piórko, tusz, gwasz, papier, 30 x 20,8 cm;
sygn. i dat. p.d.: BWLinke 1949

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

IMPERIALISTA, 1955

Tusz, papier; 35 x 27 cm w świetle
Sygnowany l. d.: B W Linke 1955

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Sto pierwszy kwiat, 1959

akwarela, gwasz, papier,
35 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Linke 1959

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Nie widzieć nie słyszeć

- autoportret, 1957 z serii "Atom";
akwarela, papier,
40,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: B.W. Linke 1957
Bibl.: Szymon Kobyliński, Bronisław Wociech Linke. Studium warsztatu plastycznego, Warszawa 1969, s. 16.

liczba obiektów: 51