1 zł
2 600 000 zł

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Abstrakcja, około 1959 r.

gwasz, tusz/papier, 22,5 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'marczyński'
na odwrociu pieczęć: 'ZBIÓR DZIEŁ ADAMA MARCZYŃSKIEGO' oraz potwierdzenie autentyczności: 'Jolanta Marczyńska'

cena wywoławcza: Wykup abonament

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Odrodzenie, zestaw czterech ilustracji, lata 50. XX w.

tusz/papier, wym. każdej z prac: 14,5 x 21 cm, 13,3 x 21 cm, 19 x 12,5 cm, 19,5 x 15 cm

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Projekt scenografii i kostiumów do spektaklu Książę i żebrak Marka Twaina w reż. Marii Biliżańskiej, 1949 r.

akwarela, tusz/papier, 30 x 39,5 cm
sygnowany p.d.: 'AM'
na odwrociu pieczęć: 'ZBIÓR DZIEŁ ADAMA MARCZYŃSKIEGO | WŁASNOŚĆ RODZINY'; potwiedzenie autentyczności: 'Jolanta Marczyńska'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

KOBIETY W OGRODZIE, ok. 1954-55

olej, płótno
130 x 163 cm
sygn. p.g.: Marczyński
na odwrocie na górnym krośnie napis: 1 30 x 163 KOBIETY W OGRODZIE OK 1954/55

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Abstrakcja, 1955 r.

gwasz/papier, 36 x 48 cm
sygnowany p.d.: 'marczyński'
na odwrociu pieczęć: 'ZBIÓR DZIEŁ | ADAMA MARCZYŃSKIEGO' oraz odręczne potwierdzenie autentyczności: 'Jolanta Marczyńska'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Postaci

monotypia/papier, 51,5 x 73,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.:'marczyński'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Stocznia

sygn. l.d.
olej, tektura
64x49 cm

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Czerwony refleks, 1973

technika własna/relief, akryl, płyta, tektura; 60 x 42 cm
sygnowany na odwrocie: "Adam MARCZYŃSKI | »CZERWONY REFLEKS« | 1973"; nalepka DESA; nalepki inwentarzowe

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Ptaki, 1947 r.

akwarela, tusz/papier, 34,5 x 34 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'AM 47'
na odwrociu pieczęć: 'ZBIÓR DZIEŁ ADAMA MARCZYŃSKIEGO | WŁASNOŚĆ RODZINY'
powiedzenie autentyczności: 'Jolanta Marczyńska'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Abstrakcja, 1958 r.

gwasz/papier, 23,5 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'marczyński'
na odwrociu pieczęć: 'ZBIÓR DZIEŁ ADAMA MARCZYŃSKIEGO'
potwierdzenie autentyczności: 'Jolanta Marczyńska'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Naprawa siewnika

akwaforta/papier, 35 x 50 cm
wzdłuż prawej krawędzi pieczęć: 'ZBIÓR DZIEŁ ADAMA MARCZYŃSKIEGO | WŁASNOŚĆ RODZINY' oraz potwiedzenie autentyczności: 'Jolanta Marczyńska'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Nad rzeką

monotypia/papier, 54 x 41,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wzdłuż p.d.: 'marczyński' i oraz tytuł autorski l.d.: 'nad rzeką'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Kompozycja figuralna, 1958

olej, płyta; 121,5 x 61 cm
sygnowany p.d.: "Marczyński 58", na odwrocie: "A. Marczyński | 1958"; nalepka z danymi obrazu

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Irysy, lata 40. XX w.

akwarela/papier, 35 x 24,5 cm
sygnowany p.d.: 'marczyński'

- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Abstrakcja metaforyczna, około 1957-1960 r.

akwarela, gwasz/papier, 48,5 x 68 cm
sygnowany p.d.: 'Marczyński'
na odwrociu pieczęć autorska: 'ZBIÓR DZIEŁ | ADAMA MARCZYŃSKIEGO | WŁASNOŚĆ RODZINY' I' oraz podpis żony artysty: 'Jolanta Marczyńska'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Ilustracja do poezji Przybosia, 1954-55 r.

tusz/papier, 29 x 20,5 cm
sygnowany l.g.: 'marczyński'

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Ilustracja do noweli Maleńki człowiek z wielkiej doliny Anatola Sterna, 1955 r.

litografia barwna podkolorowana kredką/papier, 39 x 25,5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Marczyński' oraz opisana u dołu: 'rys. Adam Marczyński "Maleńki człowiek z wielkiej doliny" | Anatola Sterna" '

WYDANIA:
- Czytelnik 1955

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

litografia barwna podkolorowana kredką/papier, 38 x 26 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Marczyński' oraz opisana u dołu: 'Adam Marczyński "Maleńki człowiek z wielkiej doliny" Anatola Sterna" '

WYDANIA:
- Czytelnik 1955

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Konkret 11, ok. 1959

technika własna / olej, smoła, piach, deska, 145 × 85 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: "OK. 1959 KONKRET 11 MARCZYŃSKI | 145 × 85"
nalepka: Przedsiębiorstwo Państwowe Sztuka Polska

Literatura:
- Adam Marczyński. Między metaforą a konkretem. Prace z lat 1954-1963, red. K. Podniesińska, Kraków 2008, s. 14
- Adam Marczyński, Wacław Taranczewski, Piotr Potworowski, Muzeum Narodowe w Krakowie, czerwiec 1960

MARCZYŃSKI Adam (1908 - 1985)

Kompozycja abstrakcyjna

monotypia/bibułka, 52 x 65,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Marczyński'

- "Adam Marczyński. Między metaforą a konkretem. Prace z lat 1954-1963", wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe w Krakowie, październik - grudzień 2008

- Adam Marczyński. Między metaforą a konkretem. Prace z lat 1954-1963, katalog wystawy indywidualnej, Kraków 2008, s. 33 (il.)

liczba obiektów: 197