1 zł
2 600 000 zł

JAŹWIECKI Franciszek Adam (Kraków 1900 - Kudowa 1946)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Konary

("Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934", Kraków, 1934),
sygn. dat. p.d.,
litografia,
22.5x29 cm

Biecz. Fara, 1932

Litografia
wym. komp.: 305 x 230 mm (plansza: 366 x 284)
sygn. oł. p.d.: Jaźwiecki 32, l.d.: Biecz. Plansza z teki "Biecz" (1933), nienotowanej przez M. Grońską.

Biecz, 1933

Litografia; wym. planszy: 366 x 284 mm, (wym. komp.: 270 x 235 mm); sygn. oł. p.d.: Jaźwiecki 933, l.d. oł. tytuł: Biecz.

Macierzyństwo, 1932

Litografia; wym. planszy: 354 x 286 mm (wym. komp.: 245 x 170 mm); sygn. oł. p.d.: Jaźwiecki 32, l.d. tytuł.

Locha z młodymi, lata 30. XX w.

Olej, sklejka;
wym.: 29,5 x 34,5 cm;
sygn. na odwrocie: F. Jaźwiecki.

Żaglowiec, 1935

Litografia;
wym.: 119 x 89 mm;
sygn. i dat. l.d.: Jaźwiecki 35.

STARY MŁYN, OK. 1935 R.

olej/sklejka,
29,5 x 34,5 cm
sygnowany p. d.: `F. JAŹWIECKI`

Macierzyństwo, 1932

Litografia
wym.: 240 x 170 mm (wymiary kompozycji)
sygn. oł. p.d.: Ja¼wiecki, 32, l.d.: Macierzyństwo.

Zbójnik

drewno iglaste
wys. 12,5 cm
Na odwrocie podstawy napis długopisem: 5 XII 1929 Franek dla A.F. (Rze¼ba pochodzi od rodziny artysty)

Polska Góra, 1937

teka 12 autolitografii
wym 370 x 325 mm
niesygn.; kart nlb. 1, tablice: 1. Okop na Polskiej Górze, 2. Mostek na bagnie, 3. Reduta Piłsudskiego, 4. Kostiuchnówka, 5. Zasieki pod Opatową, 6. Krzyże na Polskiej Górze, 7. Polski lasek, 8. Wołczeck, 9. Sosny na cmentarzu w Wołczecku, 10. Okop i mogiły, 11. Cerkiewka w Komarowie, 12. Kopiec na Polskiej Górze.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 266.

Procesja

Olej, płyta;
20,4 x 17 cm
Na odwrocie ołówkiem: „Procesja"/Ja¼wiecki

W okopach pod Koszyszczami, 1934

autolitografia z "Teki autolitografii artystów legionistów", 32,5 x 22cm
sygn. oł. p.d.: F. Ja¼wiecki ; l.d.: W okopach pod Koszyszczami /autolit.

Baszta w Bieczu, 1932

litografia;
wym.: 235 x 295 mm;
sygn. oł. p.d.: Ja¼wiecki 1932, l.d.: Biecz.

Akt

olej na sklejce, wym.: 118 x 50 cm,
sygn. p.d.: F. JaŹwiecki

PEJZAŻ GÓRSKI, 1927

Olej, tektura; 28,2 x 37,7 cm
Sygnowany p. d.: Fr. Jaźviecki. 27

Polska Góra. Teka autolitografii 1916-1937, 1937

12 autolitografii, plansza tytułowa, okładka
wym. plansz: 28 x 24 cm
sygn. na kamieniu. F. Jaźwiecki
na wewn. stronie okładki dedykacja artysty z datą 5. VI. 1937

olej, tektura
wym.: 27x37 cm
sygn. p.d.: Fr. Jaźwiecki (19)27

Pejzaż zimowy lata 30-te.

olej, płótno, wym.: 66,5 x 74 cm,
sygn. p.d.: F. JAŹWIECKI

Macierzyństwo (1932)

sygn. dat. p.d.
litografia
24x17

liczba obiektów: 46